Aprīlis piedāvā iespēju bagātināt mācību procesu, atzīmējot divas svarīgas tematiskās dienas. Pasaules Mākslas diena (15. aprīlis) aicina izzināt mākslas nozīmi sabiedrībā, savukārt Pasaules Grāmatu un Autortiesību diena (23. aprīlis) godā rakstniekus un literatūru. Izmantojiet mācību materiālus, lai veicinātu izpratni par Eiropas Savienības vērtībām, radošumu un kultūru.
Pasaules Mākslas diena
Kad svin? 15. aprīlī
Īss apraksts
15. aprīlī, atzīmējot gleznotāja, tēlnieka un zinātnieka Leonardo da Vinči (1452–1519) dzimšanas dienu, tiek svinēta Pasaules Mākslas diena. Pasaules Mākslas dienas ideja pirmo reizi tika ierosināta Starptautiskās Vizuālās Mākslas asociācijas (The International Association of Art, IAA/AIAP) 17. Ģenerālajā asamblejā, kas notika Gvadalaharā, Meksikā, 2011. gadā. Pasaules Mākslas diena 2019. gadā tika iekļauta UNESCO svinamo dienu kalendārā ar mērķi visā pasaulē stiprināt saikni starp māksliniecisko jaunradi un sabiedrību, veicināt lielāku izpratni par māksliniecisko izpausmju daudzveidību, kā arī izcelt mākslinieku ieguldījumu sabiedrības un kultūras ilgtspējīgā attīstībā.
Pasaules grāmatu un autortiesību diena
Kad svin? 23. aprīlī
Īss apraksts
Pirmoreiz Pasaules Grāmatu un autortiesību diena atzīmēta 1923. gadā Spānijā, lai godinātu rakstnieka Migela de Servantesa nāves atceres dienu. Sākotnēji tie bijuši Katalonijas nacionālie svētki, taču kopš 1995. gada UNESCO 23. aprīli ir noteikusi par Pasaules Grāmatu un autortiesību dienu. 23. aprīlis ir ne vien slavenā “Dona Kihota” autora Migela de Servantesa nāves diena, bet arī Viljama Šekspīra dzimšanas diena. Tāpat tieši šajā dienā dzimuši vai miruši tādi pasaulslaveni autori kā Moriss Drions, Manuels Valjeho, Haldors Laksness un citi. Pasaules Grāmatu un autortiesību dienas mērķis ir godināt grāmatu autorus, kā arī aicināt cilvēkus pievērsties gan grāmatu lasīšanai, gan rakstīšanai, gan autoru tiesību aizsardzībai.