Plakāts "Eiropas diena 9.maijs"
Mērķis – pilnveidot zināšanas un izpratni par Eiropas dienu, Eiropas Savienības dalībvalstīm un kopīgām vērtībām.
Plakāts lejupielādei:
Spēle "Eiropas bingo"
Mērķis – iedzīvināt un pilnveidot izpratni par terminiem, jēdzieniem, leksiku, kas saistīta ar Latviju, Eiropu, ES dalībvalstīm, demokrātiskām vērtībām, pilsonisko līdzdalību, politiku. Spēle piemērota 8.- 9.klasei un vidusskolai.
Ieteikumi darbam:
Katrs skolēns saņem Bingo kartīti (komplektā 30 kartītes). Skolotāja vai kāds skolēns sauc vārdus jauktā secībā (var izvilkt no trauka, tad vārdi jāsakopē un jāsagriež; var vienkārši saukt un atzīmēt nosauktos), skolēni seko līdzi savās kartītēs un uz vārda, kas ir kartītē, uzliek pogu vai papīra gabaliņu (jebkādu priekšmetu, kas liecina, ka vārds ir aizklāts). Kuram pirmajam kartītē aizklāti visi vārdi vai vārdu rinda - BINGO!
Vārdi - eiro, valsts, Beļģija, demokrātija, Romas līgums, Rumānija, humānā palīdzība, cents, solidaritāte, vēlēšanas, karogs, himna, labklājība, pilsoniskā līdzdalība, Latvija, vienoti dažādībā, Īrija, Lisabonas līgums migrācija, cīņa pret terorismu, Eiropadome, klimats, ES ārējās robežas, Luksemburga, budžets, miers, Māstrihtas, līgums, ekonomiskā sadarbība, Bulgārija, Šengenas zona, Šengenas līgums, ES, iekšējās robežas, Zviedrija, brīvība, Austrija, eiropietis, Eiropas Savienības tiesa, Erasmus+, Somija, Lietuva, Nīderlande, 9.maijs, Francija, cieņa, ES paplašināšanās, Polija, politiskā grupa, Eiropas Komisija, eirozona, preču marķējumi, vienlīdzība, Robērs Šūmans, Brisele, Itālija, Igaunija, Kipra, pilsonis, ES vienotais tirgus, Čehija, Slovēnija, Spānija, Grieķija, cilvēktiesības, Dānija, Malta, Eiropas Centrālā banka, pārvietošanās brīvība, Pamattiesību harta, Eiropas Parlaments, investīcijas, Horvātija, bēgļi, Nobela miera prēmija, Slovākija, Portugāle, Ungārija, Vācija.
Pēc bingo spēles, turpinās darbs ar terminiem, jēdzieniem, politiskiem lēmumiem – veidojot to skaidrojumus, meklējot papildus informāciju u.c.
Spēle lejupielādei:
Spēļu kāršu komplekts "Daudzveidīgā Eiropa"
Mērķis – rosināt skolēnu interesi un pilnveidot zināšanas par ES valstīm – valsts nosaukums (27 kārtis), iedzīvotāji (27 kārtis), valoda (27 kārtis), karogs (27 kārtis), galvaspilsēta (27 kārtis), nauda (19 kārtis).
Ieteikumi darbam:
1. Tiek uzņemts laiks un skolēni cenšas pēc iespējas ātrāk sakārtot konkrēto valstu informāciju – visas kārtis vai dažu izvēlētu valstu kārtis.
2. Spēļu kārtis var izmantot daudzveidīgi – atlasīt tikai karogu un galvaspilsētu kartītes vai valodu un iedzīvotāju kartītes. Tad skolēnu uzdevums ir savienot saderīgās kārtis.
3. Ir iespējams spēlēt spēli, sadalot skolēnus grupās pa 4. Tad jāatlasa no kartīšu komplekta 4 valstu kārtis - valsts nosaukums, iedzīvotāji, valoda, karogs, galvaspilsēta, nauda (4 cilvēki, 24 kartītes). Kārtis tiek sajauktas un katrs saņem 6 no tām. Skolēni apskata kārtis un klusībā izlemj, kuras valsts piederīgās kārtis krās. Pulksteņrādītāja virzienā skolēni mainās ar liekajām kārtīm, kamēr sakrāj 6 vienas valsts piederīgās kārtis. Pirmais, kurš sakrāj kāršu komplektu, liek roku galda vidū ar plaukstu uz leju. Pārējie cenšas savu roku uzlikt pēc iespējas ātrāk. Pēdējais saņem soda punktu. Spēli turpina līdz 3 soda punktiem, kad samaina citu valstu kārtis.
4. Pēc spēles var nostiprināt skolēnu zināšanas, izvēloties kādu burtu no alfabēta. Skolēnu uzdevums ir nosaukt valsti, kas ar šo burtu sākas un sniegt pēc iespējas plašāku informāciju par to.
Spēļu kārtis lejupielādei: