Skip to main content
Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā logo
Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā
Atklātas debates

Ekonomika, nodarbinātība un sociālie jautājumi - Konferences par Eiropas nākotni sarunu cikla trešā diskusija

Pirmdien, 2021. gada 27. septembrī, plkst. 11.00 notiks Konferences par Eiropas nākotni sarunu cikla trešā diskusija, kas veltīta spēcīgākai ekonomikai, sociālajam taisnīgumam un nodarbinātībai. Pasākums notiks tiešsaistē.

Pasākums notiks tiešsaistē, un to varēs vērot Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā un Eiropas Parlamenta biroja „Facebook” vietnēs, kā arī www.esmaja.lv. Konference par Eiropas nākotni ir Eiropas Savienības institūciju - Eiropas Savienības Padomes, Eiropas Parlamenta un Eiropas Komisijas - iniciatīva, lai uzklausītu iedzīvotājus un viņu ieteikumus pārvērstu reālos ES darba uzlabojumos.

  • Ekonomikas integrācija | Sociālā politika | Tiesiskums | Nodarbinātības politika
  • to
  • Pieejams tiešraides straumējums

Praktiska informācija

Kur
Eiropas Komisij
Kad
to
Atslēgvārdi
latviešu valoda
Straumējums
Facebook
Saite uz pasākumu tiešsaistē
Laiks
to

Apraksts

Konference par Eiropas nākotni
Konference par Eiropas nākotni

Pasākumu atklās Marta Rībele, Eiropas Parlamenta biroja Latvijā vadītāja, un Zane Petre, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja. Savu skatījumu un idejas Eiropas nākotnes veidošanai izteiks Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas direktore Regita Zeiļa, datu vizualizācijas uzņēmuma „Infogram” līdzdibinātāja, „Riga Tech Girls” valdes locekle Alise Dīrika, Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes dekāns Gundars Bērziņš, Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācijas „Sustento” valdes priekšsēdētāja Gunta Anča, biedrības „New East” direktors Jorens Dobkevičs.

Sarunas turpinājumā Konferences plenārsēdes dalībnieki komentēs izteikto ideju iespējamo tālāko virzību. Ar savu viedokli dalīsies Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs, Saeimas deputāte Anda Čakša un Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica. Pasākumu vadīs Filips Lastovskis, ziņu portāla „DELFI” galvenā redaktora p. i., portāla „DELFI plus” redaktors.

Konference par Eiropas nākotni tika atklāta 9. maijā — Eiropas dienā. Līdz šim jau vairāk nekā 110 000 eiropiešu aktīvi iesaistījušies Eiropas nākotnes apspriešanā, dažādu ideju izvirzīšanā un ar konferenci saistītu pasākumu īstenošanā. Konferences par Eiropas nākotni tēmas: klimata pārmaiņas un vide; veselība; spēcīgāka ekonomika, sociālais taisnīgums un nodarbinātība; ES pasaulē; vērtības un tiesības, tiesiskums, drošība; digitālā pārveide; Eiropas demokrātija; migrācija; izglītība, kultūra, jaunatne un sports.

Ikviens ir aicināts piedalīties Konferencē  par Eiropas nākotni, iesniedzot savas idejas, rīkojot pasākumus vai piedaloties tajos, izmantojot Konferences daudzvalodu digitālo platformu https://futureu.europa.eu/. Konferences par Eiropas nākotni struktūra un pasākumi Latvijā.