Pāriet uz galveno saturu
Eiropas Komisijas logotips
Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā
Konkursi un apbalvošanas ceremonijas

Konference “Baltijas un Ziemeļvalstu ES sarunas 2023: vienotāki kā jebkad?”

Lai diskutētu par aktualitātēm Eiropas Savienībā (ES), tās lomu pasaulē un nākotni, tai skaitā ģeopolitiskā kontekstā, piektdien, 17.martā, Saeimā notiks augsta līmeņa ekspertu starptautiska konference “Baltijas un Ziemeļvalstu ES sarunas 2023: vienotāki kā jebkad?”. To organizē Saeima sadarbībā ar Latvijas Ārpolitikas institūtu un Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā.

Konferenci atklās Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Zane Petre un Latvijas Ārpolitikas institūta direktors Kārlis Bukovskis.

Konferences ietvaros norisināsies vairākas paneļdiskusijas un paralēlās tiešsaistes sarunas. Konferences pirmajā daļā plānoto paneļdiskusiju uzmanības centrā būs jautājums par ES politisko realitāti, tostarp saistībā ar Krievijas iebrukumu Ukrainā un ES ekonomikas noturību.

Savukārt konferences otrajā daļā plānotajās paralēlajās tiešsaistes sarunās no Kopenhāgenas, Helsinkiem, Rīgas, Stokholmas, Tallinas un Viļņas dalībnieki spriedīs par ES klimata un enerģētikas politiku un tiesiskumu, ES nākotni un militāro spēku, kā arī ES lomu Ukrainas nākotnē un migrācijas politiku.

Konferencē piedalīsies Latvijas un Eiropas augsta līmeņa amatpersonas un eksperti - Saeimas priekšsēdētāja biedre Zanda Kalniņa-Lukaševica, Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētājs Andris Sprūds, Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Rihards Kols, Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietnieks Valdis Dombrovskis, Eiropas Parlamenta viceprezidents Roberts Zīle, Eiropas Revīzijas palātas loceklis un bijušais Nīderlandes ārlietu ministrs Stefs Bloks (Stef Blok), bijušais Somijas premjerministrs un Eiropas Investīciju bankas viceprezidents Aleksanders Stubs (Alexander Stubb), Eiropas Savienības delegācijas Ukrainā vadītājs Mati Māsikas (Matti Maasikas) un citi.

Starptautiskā augsta līmeņa konference “Baltijas un Ziemeļvalstu ES sarunas 2023: vienotāki kā jebkad?” piektdien, 17.martā, sāksies pulksten 9.00 Baltiešu zālē, Jēkaba ielā 6/8. Tai varēs sekot līdzi tiešsaistē www.saeima.lv, parlamenta Facebook kontā, kā arī www.lai.lvwww.lsm.lv/eng.lsm.lv, Latvijas Ārpolitikas institūta un Eiropas Komisijas pārstāvniecības Facebook kontos.

Mediju ievērībai:
Mediju pārstāvjus, kuriem nav pastāvīgās akreditācijas darbam Saeimā, lūdzam savlaicīgi pieteikties, rakstot e-pastu uz preseatsaeima [dot] lv (prese[at]saeima[dot]lv) vai zvanot uz tālruni 67087244.

  • Eiropas drošība
  • piektdiena, 2023. gada 17. marts, 09.00 - 17.00 (EET)

Praktiska informācija

Kad
piektdiena, 2023. gada 17. marts, 09.00 - 17.00 (EET)
Atslēgvārdi
latviešu valoda, angļu valoda