Pāriet uz galveno saturu
Eiropas Komisijas logotips
Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā
Raksts par jaunumiem2022. gada 18. oktobrisPārstāvniecība Latvijā

Aicinām piedalīties bērnu zīmējumu konkursā "Eiropas Savienības ieguldījums Tavā drošībā!"

Bērnu zīmējumu konkursu "Eiropas Savienības ieguldījums Tavā drošībā!"

Iekšlietu ministrija sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā un Eiropas Savienības māju laikā no 17. oktobra līdz 21. novembrim izsludina bērnu zīmējumu konkursu "Eiropas Savienības ieguldījums Tavā drošībā!"

Konkursā aicinām piedalīties bērnus vecumā no 5 - 7 gadiem, kā arī  1. - 9. klašu skolēnus. Konkursa mērķis ir veicināt bērnu izpratni par drošības jautājumiem. Konkursa uzvarētāji balvā saņems rotaļlietas, spēles un suvenīrus.

Konkursa dalībnieki  ir aicināti vizuāli attēlot, ko viņiem nozīmē vārds "drošība", cik droši viņi jūtas apkārtējā vidē, ko domā par drošību savā valstī, Eiropā un pasaulē. Vecāki un pedagogi tiek aicināti pārrunāt šīs tēmas ar bērniem, izmantojot izziņas materiālus Mūsu Eiropa(26.lpp.), spēle Digitālie pētnieki un vietnē drossinternets.lv pieejamos materiālus.

Konkursa darbiem jāatbilst kādai no šīm tēmām:

  • Eiropas Savienības un Latvijas robežu drošība (piemēram, drošība uz Latvijas robežas ar citām valstīm, drošība lidostā, drošība Baltijas jūrā, darba suņi un robežsargi (kinologi));
  • cīņa pret noziedzību Latvijā un Eiropas Savienībā (piemēram, policistu darbs, sadarbība ar citu Eiropas Savienības policistiem, droša digitālā vide);
  • patvērums, migrācija un integrācija (piemēram, humanitārais atbalsts un atbalsts Ukrainas bēgļiem Latvijā un Eiropas Savienībā).

Konkursa dalībnieki tiks vērtēti un apbalvoti 3 grupās:

  • pirmsskolas sagatavošanas grupu vecuma bērni (5 - 7 gadi);
  • skolēni, kuri mācās 1. - 4. klasē;
  • skolēni, kuri mācās 5. - 9. klasē.

Zīmējumus dalībai konkursā var iesniegt līdz š.g. 21. novembrim personīgi Iekšlietu ministrijā Čiekurkalna 1. līnijā 1, k-2, Rīgā, darba dienās no plkst. 8:00 līdz plkst. 20:00 vai Eiropas Savienības mājā, 1. stāva Informācijas centrā Aspazijas bulvārī 28, Rīgā, darba dienās no plkst. 10:00 līdz plkst. 18:00, kā arī pa pastu, adresējot tos Iekšlietu ministrijas Ārvalstu investīciju attīstības un uzraudzības departamentam, Čiekurkalna 1. līnijā 1, k-2, Rīgā, LV-1026. 

Darbus vērtēs Iekšlietu ministrijas un Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā pārstāvji. 

Konkursa uzvarētāju apbalvošana plānota Rīgā šī gada 2. decembrī, klātienē. Pasākumā plānots izstādīt konkursa komisijas izvēlētos darbus (tādēļ netiek pieņemti elektroniski sūtīti zīmējumi). 

Konkursa nolikums Iekšlietu ministrijas mājaslapā www.iem.gov.lv, sadaļā ES un fondi: https://www.iem.gov.lv/lv/konkurss-eiropas-savienibas-ieguldijums-tava-drosiba

Sīkāka informācija

Publikācijas datums
2022. gada 18. oktobris
Autors
Pārstāvniecība Latvijā