Pāriet uz galveno saturu
Eiropas Komisijas logotips
Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā
Paziņojums presei2022. gada 17. jūnijsPārstāvniecība LatvijāLasīšanas ilgums: 1 min

Eiropas Komisija no Latvijas saņēmusi pirmo pieprasījumu maksājumam no Atveseļošanas un noturības mehānisma

NextGenerationEU

Eiropas Komisija 2022. gada 17. jūnijā no Latvijas saņēmusi pirmo pieprasījumu maksājumam no Atveseļošanas un noturības mehānismaLatvija ir nosūtījusi Komisijai pieprasījumu izmaksāt finansiālo atbalstu 201 miljona eiro apmērā (atskaitot priekšfinansējumu).

Latvijas vispārējais atveseļošanas un noturības plāns tiks finansēts no grantiem 1,8 miljardu eiro apmērā. Maksājumi Latvijai Atveseļošanas un noturības mehānisma ietvaros ir balstīti uz sniegumu un atkarīgi no tā, vai Latvija veic atveseļošanas un noturības plānā izklāstītās reformas un investīcijas. Latvijas pirmais maksājuma pieprasījums attiecas uz deviņiem starpposma mērķiem, kas noteikti Padomes īstenošanas lēmumā, un aptver reformas un ieguldījumus šādās jomās: minimālo ienākumu atbalsta sistēma, platjoslas infrastruktūra, izglītības iestāžu infrastruktūra, attālināto mācību un zemas īres mājokļu būvniecība. Citas aptvertās jomas ir publiskais iepirkums un nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršana. Eiropas Komisija izvērtēs pieprasījumu laikā līdz diviem mēnešiem. Pēc tam tā nosūtīs Ekonomikas un finanšu komitejai sākotnējo novērtējumu par to, cik lielā mērā Latvija ir izpildījusi starpposma mērķus un sasniegusi mērķrādītājus, kas nepieciešami šī maksājuma veikšanai.

Plašāka informācija par Atveseļošanas un noturības mehānisma maksājumu pieprasīšanas procesu ir pieejama šajā saitē. Vairāk informācijas par Latvijas atveseļošanas un noturības plānu var atrast šeit: Latvijas atveseļošanas un noturības plāns(Sīkāka informācija: Veerle Nuyts — tālr.: + 32 229 96302; Andrea Masini — tālr.: + 32 229 1519)

Sīkāka informācija

Publikācijas datums
2022. gada 17. jūnijs
Autors
Pārstāvniecība Latvijā