Pāriet uz galveno saturu
Eiropas Komisijas logotips
Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā
Raksts par jaunumiem2021. gada 22. novembrisPārstāvniecība LatvijāLasīšanas ilgums: 2 min

Eiropieši veiksmīgi diskutē tiešsaistē 24 valodās

Konference par Eiropas nākotni

Konferences par Eiropas nākotni paneļdiskusijas, kurās piedalās Eiropas iedzīvotāji, ir unikāls un vērienīgs līdzdalības demokrātijas pasākums. Konference tiek īstenota 2021.–2022. gadā, un šā gada novembrī ir sācies tās otrais posms. Novembra sākumā tiešsaistē risinājās divas paneļdiskusijas; katrā no tām piedalījās aptuveni 200 eiropiešu, kuri 24 valodās apsprieda Eiropas nākotni. Tas notika pirmoreiz pasaulē — un... notika veiksmīgi!

Dalībnieku atsauksmes bija ļoti pozitīvas. Daudzi diskusijas dalībnieki izteica pateicību par dalību tik svarīgā procesā un atzinīgi novērtēja šāda tehniski sarežģīta pasākuma veiksmīgu īstenošanu. 94 % no otrās diskusijas dalībniekiem uz jautājumu “Cik apmierināti esat ar līdzšinējiem rezultātiem?” atbildēja, ka ir ļoti apmierināti vai apmierināti.

Pēc nejaušības principa atlasīti visu ES dalībvalstu iedzīvotāji no visām sabiedrības grupām divarpus dienas diskutēja par daudzpusīgām idejām, lai formulētu virzienus galīgajiem ieteikumiem, par kuriem jāvienojas konferences plenārsēdē un kurus pēc tam izskatīs Eiropas iestādes. 5.–7. novembrī ap 200 eiropiešu iedziļinājās tēmās, kas saistītas ar darbu Eiropā, ekonomiku nākotnei, taisnīgu sabiedrību, mācīšanos Eiropā un ētisku un drošu digitālo pārveidi. No 12. līdz 14. novembrim aptuveni 200 citu eiropiešu pievērsās demokrātijai, vērtībām, tiesiskumam un drošībai.

Atlikušajās divās novembra nedēļas nogalēs notiks tiešsaistes sesijas 3. paneļdiskusijā (klimata pārmaiņas, vide, veselība — 19.–21. novembrī) un 4. paneļdiskusijā (ES pasaulē, migrācija — 26.–28. novembrī). Sesiju plenārsēžu posmi piektdienās un svētdienās tiek pārraidīti tiešraidē Konferences par Eiropas nākotni daudzvalodu digitālajā platformā.

Eiropiešiem vēl ir laiks daudzvalodu platformā dalīties savās idejās par ES politikas un darbības nākotni. Šīs idejas tiks iekļautas paneļdiskusiju un konferences plenārsēdes debatēs.  Pievienojies aptuveni 4 miljoniem eiropiešu, kas apmeklējuši platformu par Eiropas nākotni, un aptuveni 35 400 aktīvo dalībnieku! Esi daļa no procesa un veido Eiropas nākotni – savu nākotni!

Ko domā Tu?

https://futureu.europa.eu/pages/getinvolved - #TheFutureIsYours

 

Sīkāka informācija

Publikācijas datums
2021. gada 22. novembris
Autors
Pārstāvniecība Latvijā