Pāriet uz galveno saturu
Eiropas Komisijas logotips
Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā
Paziņojums presei2022. gada 24. februārisPārstāvniecība LatvijāLasīšanas ilgums: 2 min

Komisijas priekšsēdētājas Urzulas fon der Leienas paziņojums presei par Krievijas agresiju pret Ukrainu

ES - Ukraina

Šorīt Krievijas karaspēks iebruka Ukrainā — brīvā un suverēnā valstī. Jau atkal Eiropas centrā iet bojā vai par savu dzīvību baidās nevainīgas sievietes, vīrieši un bērni. Mēs nosodām šo barbarisko uzbrukumu un to attaisnojošos ciniskos argumentus.

Prezidents Putins ir tas, kurš atsāk karu Eiropā. Šajās tumšajās stundās Eiropas Savienība un tās iedzīvotāji atbalsta Ukrainu un tās iedzīvotājus. Mēs saskaramies ar bezprecedenta Krievijas vadības agresiju pret suverēnu un neatkarīgu valsti. Krievijas mērķis nav tikai Donbasa, mērķis nav tikai Ukraina, bet mērķis ir stabilitāte Eiropā un visa starptautiskā miera kārtība. Un mēs liksim prezidentam Putinam par to atbildēt.

Vēlāk šodien mēs iesniegsim Eiropas valstu vadītājiem apstiprināšanai plašu un mērķtiecīgu sankciju kopumu. Ar šo paketi mēs vērsīsimies pret Krievijas ekonomikas stratēģiskajām nozarēm, bloķējot to piekļuvi tehnoloģijām un tirgiem, kas ir svarīgi Krievijai. Mēs vājināsim Krievijas ekonomisko bāzi un tās spēju modernizēties. Turklāt mēs iesaldēsim Krievijas aktīvus Eiropas Savienībā un apturēsim Krievijas banku piekļuvi Eiropas finanšu tirgiem. Tāpat kā pirmā sankciju kopuma gadījumā, mēs cieši sadarbojamies mūsu partneriem un sabiedrotajiem — Amerikas Savienotajām Valstīm, Apvienoto Karalisti, Kanādu, kā arī, piemēram, Japānu un Austrāliju. Šīs sankcijas ir paredzētas, lai sagādātu smagus zaudējumus Kremļa interesēm un spējai finansēt karu.

Mēs zinām, ka miljoniem krievu nevēlas karu. Prezidents Putins mēģina pulksteni pagriezt atpakaļ uz Krievijas impērijas laikiem. Taču, šādi rīkojoties, viņš apdraud Krievijas tautas nākotni. ES aicinu Krieviju nekavējoties pārtraukt vardarbību un izvest tās karaspēku no Ukrainas teritorijas. Mēs neļausim prezidentam Putinam nojaukt drošības struktūru, kas daudzus gadu desmitus ir nodrošinājusi Eiropai mieru un stabilitāti. Mēs neļausim prezidentam Putinam aizstāt tiesiskumu ar spēku un nežēlību. Viņam nevajadzētu par zemu novērtēt mūsu demokrātijas apņēmību un spēku.

Vēsture ir pierādījusi, ka sabiedrības un alianses, kuru pamatā ir uzticēšanās un brīvība, ir noturīgas un veiksmīgas. Un tieši no tā baidās autokrāti. Eiropas Savienība atbalsta Ukrainu un tās iedzīvotājus. Mēs turpināsim viņus atbalstīt. Ukraina gūs virsroku.

Sīkāka informācija

Publikācijas datums
2022. gada 24. februāris
Autors
Pārstāvniecība Latvijā