Pāriet uz galveno saturu
Eiropas Komisijas logotips
Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā
Paziņojums presei2023. gada 9. martsPārstāvniecība LatvijāLasīšanas ilgums: 2 min

Stāsti, kas ir svarīgi: līdz 28. aprīlim var pieteikties Lorenco Natāli žurnālistikas balvai

No šodienas var pieteikties ES galvenajai žurnālistikas godalgai — Lorenco Natāli žurnālistikas balvai. Žurnālisti var pieteikties, iesniedzot atbilstošus stāstus līdz 28. aprīļa pusnaktij.

Žurnālistika

Ar šo balvu tiek atzīta un godināta to visas pasaules žurnālistu darbība, kuri pievērš mūsu uzmanību aktuālākajām globālajām problēmām.

Eiropas Komisija aicina tiešsaistē pieteikties žurnālistus, kuri ziņo par jautājumiem, kas saistīti ar nevienlīdzību, nabadzības izskaušanu, ilgtspējīgu attīstību, vidi, bioloģisko daudzveidību, klimatrīcību, digitalizāciju, darbvietām un nodarbinātību, izglītību un prasmju attīstību, migrāciju, veselības aprūpi, mieru, demokrātiju un cilvēktiesībām.

Reportieri var iesniegt rakstiskus, audiovizuālus vai multivides darbus vienā no šādām kategorijām.

  • Starptautiskā balva: reportāža, ko publicējis kādā no Eiropas Savienības partnervalstīm reģistrēts plašsaziņas līdzeklis.
  • Eiropas balva: reportāža, ko publicējis Eiropas Savienībā reģistrēts plašsaziņas līdzeklis.
  • Labākā jaunā žurnālista balva: žurnālista, kas publicēšanas brīdī ir jaunāks par 30 gadiem, reportāža, kuru publicējis plašsaziņas līdzeklis, kas atrodas jebkurā no valstīm, kuras ir tiesīgas pretendēt uz starptautisko vai Eiropas balvu.

Pieteikumus var iesniegt jebkurā valodā, taču tiem jāpievieno tulkojums kādā no konkursa valodām: angļu, franču, spāņu, vācu vai portugāļu.

Plašāka informācija par noteikumiem pieejama šeit.

Uzvarētāju atlase

Uzvarētājus katrā kategorijā izvēlēsies žūrija, kuras sastāvā ir starptautiski atzīti žurnālisti un ietekmīgu nevalstisko organizāciju pārstāvji no visas pasaules.

Katrs uzvarētājs saņems 10 000 EUR. Labākā jaunā žurnālista kategorijas uzvarētājam tiks piedāvāts arī darbs pie kāda no plašsaziņas līdzekļu partneriem.

Uzvarētāji tiks paziņoti Lorenco Natāli žurnālistikas balvas pasniegšanas ceremonijā Briselē 2023. gada gaitā.

Konteksts

Šī balva tiek pasniegta bijušā Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieka Lorenco Natāli piemiņai, kurš sniedza būtisku ieguldījumu Eiropas attīstības politikas popularizēšanā un veicināšanā. Balva pēdējos trīsdesmit gadus ir uzturējusi dzīvu viņa garu, godinot žurnālistus, kuru stāsti iedvesmo pārmaiņas. Eiropas Komisija to pirmoreiz pasniedza 1992. gadā.

Iepriekšējie uzvarētāji ir uzskaitīti Lorenco Natāli balvas tīmekļa vietnē.

Papildinformācija

Piesakieties 2023. gada Lorenco Natāli žurnālistikas balvai šeit.

Lorenco Natāli žurnālistikas balvas tīmekļa vietne

Starptautisko partnerību ģenerāldirektorāts

 

Lorenco Natāli žurnālistikas balva izceļ kvalitatīvu žurnālistiku un žurnālistu svarīgo lomu mūsu sabiedrībā. Viņu stāsti palīdz labāk izprast sarežģīto pasauli ap mums. Viņi izgaismo sistēmiskas problēmas, un viņu reportāžas bieži vien ir pirmais solis netaisnību novēršanā. Es aicinu visus žurnālistus, kas atbalsta ilgtspējīgu attīstību, pieteikties un pievienoties mums, lai kopīgi cildinātu patiesi svarīgus stāstus.

Starptautisko partnerību komisāre Juta Urpilainena - 09/03/2023

Sīkāka informācija

Publikācijas datums
2023. gada 9. marts
Autors
Pārstāvniecība Latvijā