Lai uzlabotu mācību procesa kvalitāti Aglonas novada skolās, trīs skolotājas Erasmus+ programmā devās valodas un mācību procesa pilnveides braucienā uz Lielbritāniju. Ar saņemto finansējumu 10 694 eiro apmērā 2018. gadā norisinājās mācības – angļu valodas skolotāja Irēna Kudiņa no Aglonas vidusskolas un vizuālās mākslas un sporta skolotāja Anita Reščenko no Priežmalas pamatskolas apmeklēja kursus Lielbritānijā – Braitonas “English Language Center”, savukārt angļu valodas skolotāja Vita Rivare Oksfordas “Lake School of English” guva jaunas idejas, kā angļu valodas apguves procesu padarīt interesantāku un saistošāku sākumskolā. Pēc pozitīvās kolēģu pieredzes, 2019. gadā vēl četras novada skolotājas devās intensīvā mācību braucienā uz Vāciju, kur papildināja vācu valodas zināšanas un guva jaunas idejas saistošāka mācību procesa nodrošināšanai
Skolotāju gūtā pieredze gan ceļojuma, gan intensīvo valodas kursu laikā, kā arī jaunās zināšanas uzlabo mācību procesa kvalitāti vairāk nekā 220 skolēniem, kas novērtē skolotāju gūtās zināšanas un svešvalodas integrēšanu arī citos mācību priekšmetos.
Pēc atgriešanās no kursiem skolotājas organizē kolēģiem atklātās stundas, dalās pieredzē un motivē kolēģus izmantot iespēju doties pilnveidot svešvalodu un pedagoģiskās prasmes. Savukārt skolēniem ir iespēja iegūt jaunas zināšanas, ko sniedz kvalifikāciju paaugstinājušie pedagogi. Kursos satiekas skolotāji no visas Eiropas un savstarpēji dalās pieredzē – tiek analizētas arī katras valsts dažādās mācību metodes, kā arī gūtas jaunas idejas efektīvākam mācību procesam – tajā skaitā grupu darbu organizēšanai, pasākumu idejām, kā arī radošām mācību stundām. Kursos tiek ne tikai papildinātas svešvalodu zināšanas, bet arī gūts personīgais gandarījums par drosmi un uzņēmību doties šādā pieredzes un mācību braucienā. Skolotājas atzīst, ka vienas vai divu nedēļu mācības bijušas ļoti intensīvas – pat ar daudzu mājasdarbu pildīšanu. Tomēr bijusi iespēja arī doties ekskursijās un pārdomāt apgūto, lai smeltos iedvesmu saistošam un integrētam mācību procesam ar saviem skolēniem.