Pāriet uz galveno saturu
Eiropas Komisijas logotips
Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā
Eiropas diena

Eiropas diena 2022

Maijā visā Eiropā un Latvijā plaši tiek atzīmēta Eiropas diena, stiprinot zināšanas un izpratni par Eiropas vērtībām, kultūru dažādību un iespējām. Kopā no sirds kā labos, kā ne tik labos laikos. 

Visā Latvijā notiks virkne pasākumu, kurus organizē Latvijas iedzīvotāji, organizācijas un uzņēmumi, apzinoties savu līdzdalību Eiropas un Latvijas tagadnes un nākotnes veidošanā.

 

Lejupielādējiet un lietojiet Eiropas dienas 2022 vizuālās identitātes materiālus!

Vides objekta – iESpēju platformas atklāšana Bastejkalna parkā

2022. gads ir pasludināts par Eiropas Jaunatnes gadu. 6. maijā Bastejkalna parkā Rīgā tiešsaistē tiks atklāts vides objekts – iESpēju platforma, kas veidota kā tikšanās vieta jauniešiem. Vides objekta galvenais mērķis ir aicināt uzzināt visu aktuālo informāciju par Eiropas Savienības sniegtajām iespējām jauniešiem, piedalīties diskusijās un izteikt savu viedokli par Eiropas vērtībām, savu redzējumu un sapņiem, kādai jābūt nākotnes Eiropai. Vides objekta atklāšanas pasākuma mērķis ir paust atbalstu, iedvesmojot un vienojot. Neļaujot aizmirst notiekošo, tajā paša laikā runājot par iespējām, iekļaušanu un būšanu kopā. Aicinām sekot līdzi informācijai www.esmaja.lv par plānotajiem pasākumiem. Tāpat 6. maijā tiešsaistē sadarbībā ar ES valstu vēstniecībām, Pasaules dabas fondu, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru un citiem partneriem notiks aktivitātes ar mērķi paust solidaritāti un atbalstu Ukrainai caur kultūras, solidaritātes u.c. Eiropas vērtību prizmu. Pasākumam varēs sekot līdzi Eiropas Komisijas pārstāvniecības FB kontā, partneru kontos un interneta portālā DELFI.

Eiropas eksāmens

Aicinām locīt miera baložus!

Balodis ir starptautisks miera simbols. Putns, kas vienmēr atgriežas mājās, nesot labas vēstis. Lai miera baloži ātrāk nestu vēsti par mieru Ukrainā, aicinām demokrātijas nedēļā locīt miera baložus un izvietot tos redzamās vietās.

Apskati divas idejas miera baložu locīšanai!

Miera baloža locīšanas pamācība I
Vispārīgas publikācijas2022. gada 19. aprīlis
Miera baloža locīšanas pamācība I
Miera baloža locīšanas pamācība II
Vispārīgas publikācijas2022. gada 19. aprīlis
Miera baloža locīšanas pamācība II

Izglītības iestādes un Eiropas lietu eksperti tiek aicināti iesaistīties akcijā "Atpakaļ uz Skolu/ Atpakaļ uz Universitāti".

Informatīvi tiešsaistes semināri pedagogiem “Materiāli un idejas Eiropas dienai”

Orientēšanas spēle "IEPAZĪSTI EIROPU RĪGĀ"

Jauna EUROPE DIRECT centra atklāšana Daugavpilī

EUROPE DIRECT centru aktivitātes reģionos

Latvijā šobrīd strādā septiņi EUROPE DIRECT centri, kas, tuvojoties Eiropas dienai, plāno dažādas aktivitātes reģionos.

ED Kuldīga kopā ar Kuldīgas tehnikumu plāno Eiropas dienas pasākumu kopā ar jauniešiem, savukārt Ventspilī ar dažādām aktivitātēm tiks aizvadīts pasākums “Eiropas diena”, kas norisināsies 10. maijā. ED Jelgava ieskandinās Eiropas dienu jau 26. aprīlī ar Zemes dienai veltītu pasākumu, bet 5. maijā izzinās Eiropas Savienības interaktīvās aktivitātēs divās Jelgavas novada izglītības iestādēs.  ED Austrumlatgale Eiropas dienā plāno trīs pasākumus – “Dzīvojam zaļi, svinam zaļi”, “Eiropas pēcpusdiena jauniešu stilā – Eiropas vērtības, zinātne, sports, stils un mūzika” un radošā darbnīca “Valoda – kultūras un sirds atslēga”. Gulbenē izsludināts bērnu zīmējumu konkurss “Vienoti Eiropā!”, kura iesniegtie darbi no 9. maija tiks izlikti izstādē, savukārt ED Vidzeme visa maija mēneša laikā organizēs konkursu – orientēšanās spēli “Eiropa Vidzemē”, kur varēs uzzināt faktus par ES sniegtajiem ieguvumiem Vidzemē.

Plašāka informācija atrodama ED centru Facebook kontos, kā arī interesējoties centros.

Jauniešu Eiropas dienas pasākumi reģionos

Diskusiju cikls jauniešiem “ESi Nākotne” Zemgales reģionā noslēdz Eiropas nedēļu

Sarunu cikls ar jauniešiem par Eiropas Jaunatnes gada mērķiem

Konferences par Eiropas nākotni pirmo rezultātu izziņošana

Kas ir Eiropas diena?