Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā piedāvā mūsdienīgu materiālu kopu drāmas stundām - nodarbību plānus, metožu aprakstus, snieguma līmeņu aprakstus, izziņas un vizuālos materiālus, saistot izstrādāto saturu ar mācību priekšmetu standartā definētajiem rezultātiem. Materiāli ir ērti izmantojami drāmas stundās, taču integrējami arī klases stundās, sociālo zinību stundās un citos mācību priekšmetos. Īpaši nozīmīga izvēlēto tēmu integrācija mācību procesā ir šogad, 2024. gadā, atzīmējot Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā 20. gadadienu.
Materiāli ir izstrādāti, izmantojot improvizācijas metodes “Karošu upe”, “Lēciens telpā” un “Stāsts pa vārdam”, kā arī leļļu teātra metodi un etīžu metodi.
Materiālu kopu ir izstrādājis un aprobējis autoru kolektīvs izglītības ekspertes un performanču mākslinieces Ilzes Mazpanes vadībā.
Sākumskola
Materiāls “Eiropas Savienības simboli” ir izstrādāts 2-4 mācību stundām. Materiāla mērķis ir skolēnu zināšanu pilnveide par Eiropas Savienības simboliem. Materiālā izmantota metode – leļļu teātris.
Pamatskola
Materiāls “Eiropas Savienības vērtības” ir izstrādāts 2 mācību stundām. Materiāla mērķis ir skolēnu zināšanu pilnveide par Eiropas Savienības vērtībām un to nozīmi demokrātiskā sabiedrībā. Materiālā izmantota metode – etīdes.
Pamatskolas vecākais posms, vidusskola
Materiāls “Eiropas Savienības paplašināšanās” ir izstrādāts 2 mācību stundām. Materiāla mērķis ir skolēnu zināšanu un izpratnes pilnveide par Eiropas Savienības paplašināšanos. Materiālā izmantota improvizācijas teātra tehnika “Lēciens telpā”.
Pamatskolas vecākais posms, vidusskola
Materiāls “Ieguvumi, esot Eiropas Savienībā” ir izstrādāts vienai mācību stundai. Materiāla mērķis ir skolēnu zināšanu pilnveide par Latvijas ieguvumiem, esot Eiropas Savienības dalībvalstij. Materiālā izmantota improvizācijas teātra tehnika “Stāsts pa vārdam”.
Vidusskola
Materiāls “Romas līgums” ir izstrādāts 2-4 mācību stundām. Materiāla mērķis ir skolēnu zināšanu un izpratnes pilnveide par Romas līguma parakstītājvalstīm un līguma vēsturisko nozīmību. Materiālā izmantota improvizācijas teātra tehnika “Karošu upe”.