Pāriet uz galveno saturu
Eiropas Komisijas logotips
Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā

Erudīcijas tests "Mana Eiropa. Mana nākotne"

Mana Eiropa

Esam sagatavojuši erudīcijas testu – lai Tu varētu pārbaudīt savas zināšanas un arī – uzzināt ko jaunu par Eiropu tās ceļā uz klimatneitralitāti!

Klimata pārmaiņas un koronavīrusa pandēmijas sekas prasa jaunu pieeju dzīvei. Gan eiropiešiem pašiem kā indivīdiem, gan valstīm jau tagad un nākamajos gados būs jāizdara daudz izvēļu. Ko Eiropa un mēs kā eiropieši izvēlēsimies un darīsim, lai ekonomika atkal atlabtu, un mūsu dzīves kvalitāte uzlabotos?

Izstrādāts Eiropas zaļais kurss, ko apņēmušās īstenot visas ES dalībvalstis, lai līdz 2030. gadam par 55% samazinātu CO2 emisijas, un līdz 2050. gadam Eiropa kļūtu par pasaulē pirmo klimatneitrālo kontinentu. Zaļā kursa centrā ir virkne rīcības politiku – tīra enerģija, būvniecība un renovācija, ilgtspējīga rūpniecība, ilgtspējīga mobilitāte, piesārņojuma likvidēšana, ilgtspējīga lauksaimniecība un bioloģiskā daudzveidība.

Piedalies erudīcijas testā - izvēlies vienu no sešām jautājumu kategorijām, atbildi uz jautājumiem un pārbaudi savas zināšanas!