Pāriet uz galveno saturu
Eiropas Komisijas logotips
Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā
Paziņojums presei2024. gada 26. martsPārstāvniecība LatvijāLasīšanas ilgums: 2 min

Eirobarometra aptaujā iedzīvotāji pozitīvi vērtē ekonomiku un dzīves kvalitāti ES reģionos

Eiropas Savienība

Eiropas Komisija publicē reģionālā līmenī veiktu Eirobarometra zibensaptauju, kas rāda, ka ES pilsoņi pozitīvi vērtē ekonomisko situāciju un dzīves kvalitāti savā reģionā.

Vairāk nekā astoņi no katriem desmit eiropiešiem (82 %) uzskata, ka dzīves kvalitāte viņu reģionā ir laba. Tajā pašā laikā 65 % eiropiešu uzskata, ka pašreizējā ekonomiskā situācija viņu reģionā ir laba.

Eiropiešu ieskatā svarīgākās problēmas, kuras patlaban risināmas viņu reģionā, ir dzīves dārdzība (31 %), ekonomiskā situācija un bezdarbs (26 %) un veselības aprūpe (26 %), seko mājokļu pieejamība (20 %), vides aizsardzība un klimata pārmaiņas (19 %), kā arī izglītības sistēma (18 %).

Tajā pašā laikā par vienu no svarīgākajām Eiropas nākotnes jomām viņi uzskata ekonomiku, sociālo taisnīgumu un nodarbinātību (29 %), seko klimata pārmaiņas un vides aizsardzība (24 %), izglītība, kultūra, jaunatnes un sporta jautājumi (24 %), demokrātija, vērtības, tiesības un tiesiskums (21 %), veselības aprūpe (21 %), ES drošība un aizsardzība (20 %), kā arī migrācija (19 %).

Iedzīvotāji turpina uzticēties pašvaldībām un reģionu valdībām, kā arī Eiropas Savienībai. Pašvaldībām un reģionu valdībām uzticas 58 % aptaujāto, bet 38 % aptaujāto tām neuzticas. Līdzīgi rādītāji raksturo arī uzticēšanos ES.

Vairums eiropiešu joprojām pauž optimismu. 66 % aptaujāto sava reģiona nākotni vērtē optimistiski, bet 32 % – pesimistiski. Tajā pašā laikā 55 % aptaujāto pauž optimismu par ES nākotni, bet 42 % – pesimismu.

Aptauja arī rāda, ka lielākā daļa eiropiešu (47 %) joprojām pozitīvi uztver ES, 21 % – negatīvi, bet neitrālu attieksmi pauž 30 % aptaujāto.

 

Konteksts

Eirobarometra zibensaptauja “Sabiedriskā doma ES reģionos” reizi trijos gados tiek rīkota reģionu līmenī un sniedz detalizētu priekšstatu par to, kā pilsoņi vērtē dzīvi reģionos. Šoreiz tā notika no 2024. gada 11. janvāra līdz 15. februārim. Tika veikta 62 091 telefoniska saruna 194 ES reģionos.

 

Papildu informācija

Eirobarometra zibensaptauja Nr. 539

Sīkāka informācija

Publikācijas datums
2024. gada 26. marts
Autors
Pārstāvniecība Latvijā