Pāriet uz galveno saturu
Eiropas Komisijas logotips
Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā
Paziņojums presei2024. gada 30. aprīlisPārstāvniecība LatvijāLasīšanas ilgums: 1 min

Gaismas akcija “Latvija mirdz Eiropā” 

Gaismas akcija “Latvija mirdz Eiropā”

Par godu Latvijas divdesmitgadei Eiropas Savienībā 1. maijā četrās Latvijas pilsētās – Rīgā, Rēzeknē, Cēsīs un Liepājā – Eiropas karoga krāsās iemirdzēsies svētku instalācijas. Rīgā gaismas stari tieksies debesīs pie Brīvības pieminekļa, Rēzeknē – pie Latgales vēstniecības “GORS”, Cēsīs – pie Vidzemes koncertzāles, savukārt Liepājā – “Rožu laukumā”.

Mūsu izvēlētais ceļš – dzīvot demokrātijā, un būt daļai no Eiropas demokrātisko valstu saimes – ir nesis daudz ieguvumu, taču ir prasījis un prasīs daudz mūsu pašu darba un spēku, turpināt iestāties par demokrātiju, brīvību, cilvēka cieņu, tiesiskumu un vienlīdzību. Šajos izaicinājumu pilnajos laikos mums visiem tik ļoti ir nepieciešams gaismas stars, lepnums par sasniegto un iedvesma tālākajam. 

Līdzīga gaismas akcija noritēs vēl 16 Eiropas Savienības dalībvalstīs, kur arī par godu līdz šim vērienīgākajai ES paplašināšanas gadadienai, tiks izgaismoti nacionālas un reģionālas nozīmes objekti. 

Katrā no minētajām vietām lielformāta LED ekrānā 1. maijā no plkst. 12.00 līdz plkst. 24.00 varēs vērot video par Latviju un mūsu ieguvumiem, esot daļai no Eiropas Savienības.  

Laikā no plkst. 16.00 līdz plkst. 18.00 LED ekrānos ikviens varēs sekot Latvijas Televīzijas pārraidītajam svētku koncertam. Savukārt, iestājoties krēslai, instalāciju papildinās gaismas stari, kas tieksies debesīs, atgādinot Eiropas Savienības karoga krāsas.

Sīkāka informācija

Publikācijas datums
2024. gada 30. aprīlis
Autors
Pārstāvniecība Latvijā