Pāriet uz galveno saturu
Eiropas Komisijas logotips
Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā
Paziņojums presei2024. gada 19. februārisLasīšanas ilgums: 3 min

Veram durvis akcijā “Atpakaļ uz skolu / Atpakaļ uz universitāti 2024”

AUS 2024

Viens no Eiropas Savienības mērķiem ir zinošas, kritiski domājošas, demokrātiskās vērtībās balstītas sabiedrības stiprināšana. Šo mērķi mēs varam sasniegt tikai kopā, daloties savās zināšanās, pieredzē, mācoties vienam no otra, tāpēc ik gadu aicinām izglītības iestādes un dažādu jomu ekspertus iesaistīties akcijā „Atpakaļ uz skolu/ Atpakaļ uz universitāti 2024”. Šogad akcija notiek jau sešpadsmito gadu. Tās laikā līdz šim uz skolām un universitātēm ir devušies vairāk kā 1000 eksperti, stāstot gan par Eiropas Savienības aktualitātēm dažādās jomās, gan ļaujot izzināt daudzveidīgas profesijas un prasmes, tā iedvesmojot bērnus un jauniešus profesijas izvēlei, ļaujot plašāk iepazīt Latviju, Eiropu un pasauli.

Šogad eksperti dosies uz skolām konkrētu mācību stundu un lekciju kursu ietvaros, tā ar savas jomas ekspertīzi bagātinot mācību procesu. Kurš gan ekonomikas stundās skolēniem var labāk pastāstīt par jaunuzņēmuma izveidi kā ekonomists vai uzņēmuma vadītājs? Kurš sociālajās zinībās ar piemēru palīdzību vislabāk spēs raksturot līdzdalības nozīmi, ja ne aktīvs NVO vadītājs? Kurš bioloģijā vispusīgi izskaidros Eiropas Savienības Zaļo kursu, ja ne eksperts, kas līdzdarbojas tā ieviešanā?

Zinoši un pieredzējuši eksperti strādā gan Eiropas Savienības (ES) institūcijās, gan valsts un pašvaldības iestādēs, gan nevalstiskajā un privātajā sektorā. Aicinām ikvienu ekspertu, savas nozares speciālistu un profesionāli vērt izglītības iestādes durvis un tikties ar skolēniem vai studentiem. Skolēni vienlaikus apgūst vairākus mācību priekšmetus, mēs, pieaugušie, visbiežāk savā ikdienas darbā fokusējamies uz vienu jomu. Uzklausīsim skolēnu jautājumus, skaidrosim, kļūsim par atbalstu skolotājiem un Latvijas izglītības telpai kopumā, palīdzot izaugt zinātkāriem un zinošiem eiropiešiem!

Akcijas „Atpakaļ uz skolu/ Atpakaļ uz universitāti 2024” atklāšanas pasākums notiks 1. martā, Daugavpilī, pulcējot 200 skolēnus un vairāk nekā 15 ekspertus – mācību stundu vadītājus. Šajā dienā, ģeogrāfijas stundas vadīs Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Zane Petre un Daugavpils Universitātes profesors Juris Soms, sociālo zinātņu stundas vadīs Kultūras ministre Agnese Logina un Zemgales NVO centra direktors Uldis Dūmiņš, fizikas stundu – Līvānu 1.vidusskolas direktors Gatis Pastars, ekonomiku un uzņēmējdarbību kā arī dizainu un tehnoloģijas – reklāmas guru Raimonds Platacis, klases stundu vadīs Eiropas Kustības Latvijā ģenerāldirektore Liene Valdmane, projektu vadību – Daugavpils valstspilsētas domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš, matemātiku vadīs Augšdaugavas novada izpilddirektors Pēteris Dzalbe, mūziku vadīs diriģents un komponists Renāts Cvečkovskis, bioloģijas stundu – Daugavpils Sikspārņu centra vadītājs Ainārs Pankjāns, mākslu – ROTKO muzeja Izglītības programmu kuratore Mairita Folkmane, angļu valodu vadīs Daugavpils pilsētas domes Investīciju un starptautisko sakaru nodaļas vadītāja Olga Talmačova, ķīmijas stundu vadīs Viktorija Kozlovska no Daugavpils Inovāciju centra, literatūru – Līvānu 1.vidusskolas skolotāja Sandra Kivleniece u.c.

Šogad atzīmējam 20.gadadienu kopš Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā. Ņemot vērā šo nozīmīgo faktu, kā arī dalībnieku lielo interesi, 2024. gadā akcija notiks gan pavasarī, gan rudenī. Šobrīd tiek uzsākta pieteikšanās pavasara vizītēm izglītības iestādēs, kas notiks no 1. marta līdz 31. maijam.

 

Ekspertu pieteikšanās: https://forms.gle/AzvbdBKaXRp8pCiu8

Izglītības iestāžu pieteikšanās: https://forms.gle/KYMSCPxkdWbSNQJ39

 

Sīkāka informācija

Publikācijas datums
2024. gada 19. februāris

Kontaktinformācija

Tīmekļvietne
https://europa.eu/!gxQ836
E-pasts
atpakaluzskoluatesmaja [dot] lv
Tālruņa numurs
+371 22144144