Apraksts
Eiropas statistikas diena tiek atzīmēta kopš 2016. gada, lai uzsvērtu ticamas un kvalitatīvas statistikas nozīmību ikviena iedzīvotāja, uzņēmēja un lēmumu pieņēmēja ikdienā.
Statistika ir sociālo zinātņu nozare, kurā tiek pētīti sabiedrības masveida parādību un procesu stāvokļi, pārmaiņas un savstarpējās sakarības, tiek atklātas un izzinātas ar tām saistītās likumsakarības. Statistika tiek izmantota visās mācību jomās, veidojot faktos balstītus piemērus, spriedumus, viedokli, ļaujot kritiski izvērtēt apkārt notiekošos procesus. Latvijas oficiālā statistika ir pieejama Oficiālajā statistikas portālā https://stat.gov.lv/lv. Eurostat, Eiropas Savienības statistikas birojs, ir galvenais salīdzināmu datu avots ES līmenī - https://ec.europa.eu/eurostat. Tāpat nozīmīga datu kopa ir Eirobarometra aptaujas - oficiālais aptaujas instruments, ko izmanto Eiropas Parlaments, Eiropas Komisija un citas ES iestādes un aģentūras, lai regulāri uzraudzītu sabiedriskās domas stāvokli Eiropā par jautājumiem, kas saistīti ar Eiropas Savienību, kā arī attieksmi pret politiskiem vai sociāliem jautājumiem. Eirobarometrs sniedz kvalitatīvus un atbilstošus datus sabiedriskās domas ekspertiem, pētniekiem, plašsaziņas līdzekļiem un sabiedrībai. Eirobarometra projekts tika aizsākts 1974. gadā Eiropas Komisijā. Ar Eirobarometrs aptaujām varat iepazīties šeit: https://europa.eu/eurobarometer/screen/home
Izmantojamie materiāli
“Eurostat” tīmekļvietne
“Eurostat” tīmekļvietnes mācību materiālu sadaļa
Mācību materiāli, ko izmantot, mācot statistiku, ģeogrāfiju, sociālās zinātnes u. c., kā arī lai apgūtu prasmes, kas atvieglo statistikas izprašanu.
https://learning-corner.learning.europa.eu/learning-materials/eurostat-education-corner_lv
“Eurostat” viktorīna
Interesanti fakti un skaitļi par Eiropas Savienību.
https://learning-corner.learning.europa.eu/learning-materials/quiz-eurostat_lv
Eiropas Savienības hronoloģijas
Nozīmīgi vēsturiski fakti, izgudrojumi, svarīgi notikumi sportā un sabiedrībā un daudz kas cits par Eiropas Savienību. Kļūstiet par tās daļu, pievienojot savus datumus un stāstus, un izdrukājiet savu laika skalu!
https://learning-corner.learning.europa.eu/eu-timeline_lv#/dashboard