Pāriet uz galveno saturu
Eiropas Komisijas logotips
Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā

Ekspertu pieteikšanās un noderīga informācija

eksperti

Viens no Eiropas Savienības mērķiem ir zinošas, kritiski domājošas, demokrātiskās vērtībās balstītas sabiedrības stiprināšana. Šo mērķi mēs varam sasniegt tikai kopā, daloties savās zināšanās, pieredzē, mācoties vienam no otra, tāpēc ik gadu aicinām izglītības iestādes un dažādu jomu ekspertus iesaistīties akcijā „Atpakaļ uz skolu/ Atpakaļ uz universitāti 2024”. Šogad akcija notiek jau sešpadsmito gadu. Akcijas laikā iepriekšējos gados uz skolām un universitātēm ir devušies vairāk nekā 1000 eksperti, stāstot gan par Eiropas Savienības aktualitātēm dažādās jomās, gan ļaujot izzināt daudzveidīgas profesijas un prasmes, tā iedvesmojot bērnus un jauniešus profesijas izvēlei, ļaujot plašāk iepazīt Latviju, Eiropu un pasauli.

Sakām paldies, ja esat ikgadējs akcijas dalībnieks, un mudinām pievienoties, ja līdz šim akcijā neesat piedalījies. Nekad nav par vēlu atkal vērt skolas vai universitātes durvis!

Šogad aicinām doties uz skolām konkrētu mācību stundu un lekciju kursu ietvaros, tā ar savas jomas ekspertīzi bagātinot mācību procesu. Ja esat ekonomists, kurš gan labāk par jums ekonomikas stundā var pastāstīt par jaunuzņēmuma izveidi? Ja esat aktīvs NVO vadītājs, pastāstiet bērniem par pilsoniskās līdzdalības nozīmi sociālo zinību stundā! Ja esat biologs, izskaidrojiet Eiropas Savienības Zaļo kursa ideju bioloģijas stundā!

Skola gatavo dzīvei, kļūsim par tiltu starp mācību procesu un reālo dzīvi dažādās profesionālajās jomās! Uzklausīsim skolēnu jautājumus, skaidrosim, kļūsim par atbalstu skolotājiem un Latvijas izglītības telpai kopumā, palīdzot izaugt zinātkāriem un zinošiem eiropiešiem!

Šogad atzīmējam 20. gadadienu kopš Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā. Ņemot vērā šo nozīmīgo faktu, kā arī dalībnieku lielo interesi, 2024. gadā akcija notiks gan pavasarī, gan rudenī. Šobrīd tiek uzsākta pieteikšanās pavasara vizītēm izglītības iestādēs, kas notiks no 1. marta līdz 31. maijam.

Aicinām pieteikties, aizpildot anketu. Pēc anketas saņemšanas akcijas koordinatori sazināsies ar Jums un palīdzēs vienoties par konkrētu izglītības iestādes apmeklējuma vietu un laiku.

Papildus informācijai: tel. +371 22144144, e-pasts atpakaluzskoluatesmaja [dot] lv (atpakaluzskolu[at]esmaja[dot]lv).

Ja ekspertam vizītes ietvaros nepieciešams noformēt komandējumu, tad zemāk var atrast uzaicinājuma vēstuli no Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā:

Vispārīgas publikācijas2024. gada 6. marts
Uzaicinājums

 

Noderīga informācija ekspertiem

Apsveicam, Jūs esat spēris nozīmīgu soli, lai dotos “Atpakaļ uz skolu”! Tā kā tikšanās ar Jums notiek konkrētas mācību stundas ietvaros, kas ir saskaņota ar Jūsu profesionālās darbības jomu, mudinām tikšanos ar skolēniem balstīt pieredzē,  pilnveidojot skolēnu zināšanas, izpratni, ieinteresējot un motivējot konkrētās jomas izziņai.

Atgādinām, ka skolēni labāk mācās, ja tiek aktīvi iesaistīti mācību procesā – dalās savās pārdomās, idejās, veic uzdevumus, piedalās īsā viktorīnā un, protams, saņem suvenīrbalvas😊Ja nepieciešams atbalsts vizītes satura izstrādē, kā arī suvenīrbalvu nodrošināšanā, rakstiet uz atpakaluzskoluatesmaja [dot] lv (atpakaluzskolu[at]esmaja[dot]lv) vai zvaniet 22144144.

Esam sagatavojuši materiālu kopu, kas, gatavojoties vizītei, Jums var noderēt:

Aicinām Jūs vizītes laikā uzņemt fotogrāfijas un iesūtīt tās akcijas koordinatoriem uz atpakaluzskoluatesmaja [dot] lv (atpakaluzskolu[at]esmaja[dot]lv) Ja, aizpildot pieteikuma anketu, esat piekritis publicitātei, iespējams, ka fotogrāfijas tiks izvietotas Eiropas Komisijas pārstāvniecības un ES mājas sociālo mediju kontos. Aicinām Jūs publicēt fotogrāfijas no vizītes arī savos sociālo mediju kontos, atzīmējot Eiropas Komisijas pārstāvniecību un ES māju, un lietojot tēmturus #ESuzSkolu #Back2School #Back2University.

Priekšvēlēšanu aģitācija šī projekta ietvaros izglītības iestādēs nav pieļaujama!

Lai viegli vērt skolas durvis!