Pāriet uz galveno saturu
Eiropas Komisijas logotips
Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā

Darbs ES institūcijās

Iespēju pieteikties juridisko lietu un politikas speciālista(-es) vietai 

Iespēja pieteikties pārstāvniecības vadītājas sekretāra/es vietai

Prakse (jeb stažēšanās)

Katru gadu ES praktikantu programmas aptuveni 1900 jauniešiem piedāvā iespēju uzlabot profesionālās iemaņas, pilnveidoties un padziļināt zināšanas par ES. Vairums ES iestāžu augstskolu absolventiem piedāvā prakses programmas, kas ilgst 3 - 5 mēnešus.

Atlases procedūras organizē katra ES iestāde vai aģentūra atsevišķi. 

"Blue Book" pakse Eiropas Komisijā

Eiropas Komisijā ir divas piecu mēnešu stažēšanās sesijas – viena no tām sākas martā, bet otra – oktobrī. Pieteikšanās marta sesijai noslēdzas iepriekšējā gada augusta beigās un oktobra sesijai tā paša gada janvāra beigās. Stažieri ik mēnesi saņem stipendiju. Stažieru programma ir domāta augstskolu absolventiem no visas pasaules. Pieteikumu iesniedzējiem ļoti labi jāprot divas ES valodas (trešo valstu pilsoņiem tikai viena).

Prakse ir pieejama visdažādākajās jomās un sniedz ļoti plašu ieskatu ES iestāžu darbā. Darba saturs lielā mērā ir atkarīgs no attiecīgā dienesta, kurā nonāksiet. Iespējas praktizēties ir tādās jomās kā konkurences tiesības, cilvēkresursi, vides politika, komunikācija un daudzās citās.

Prakse ES institūcijās

Prakse Eiropas Komisijā

Pastāvīgs darbs

ES institūcijās nodarbināti vairāk nekā 40 000 cilvēku – galvenokārt Eiropas Savienībā, bet arī ārpus tās. Jūs kā ES pilsonis esat tiesīgs pieteikties uz amatu jebkurā no ES iestādēm.

Eiropas Personāla atlases birojs centralizēti pārvalda atklātos konkursus un izskata pieteikumus pastāvīgā darba un noteikta laika darba līgumiem kādā no ES iestādēm.

Prasības katram konkursam atšķiras, tāpēc pirms pieteikšanās ļoti rūpīgi izlasiet norādījumus, kas attiecas uz konkrētu konkursu.

EPSO kontu un ES CV varat izveidot jebkurā laikā, tas var jums noderēt brīdī, kad tiks atklāts konkurss uz jums interesējošu vakanci.

Piezīme: ES amatpersonām jāspēj strādāt vairāk nekā vienā ES valodā.

Eiropas Personāla atlases birojs

Kādēļ izvēlēties karjeru ES iestādēs?

Darba iespējas

Pagaidu pozīcijas

ES institūcijās, aģentūrās un struktūrās ir pieejams arī darbs uz noteiktu laiku jeb pagaidu amati.

Daži konkursi ir pastāvīgi atvērti. Šādos gadījumos var pieteikties jebkurā laikā un tad, kad iestādēm būs nepieciešami kandidāti konkrētu amatu pildīšanai, tās iepazīsies ar šo sarakstu un turpinās darbā pieņemšanas procedūras.

Attiecībā uz amatiem ES aģentūrās, iepazīstieties ar atsevišķu ES aģentūru/struktūru vakanču sarakstiem.

Darba iespējas

Tulkotāji (pastāvīgi atvērts konkurss)

Papildu informācija

Ja jums ir radušies jautājumi par kādu no iepriekš minētajiem jautājumiem, nosūtiet e-pasta ziņojumu COMM-IE-INFO-REQUESTatec [dot] europa [dot] eu (COMM-IE-INFO-REQUEST[at]ec[dot]europa[dot]eu), kā tematu norādot “EU Careers”.