Pāriet uz galveno saturu
Eiropas Komisijas logotips
Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā

Eiropas cīņa pret dezinformāciju

Eiropas Komisijas iniciatīvas, kuru mērķis ir labāk regulēt ES digitālo tirgu un apkarot dezinformāciju:

Digitālo pakalpojumu regula (DPA), kas ir tieši piemērojama visā ES no 2024. gada 17. februāra. Latvijā Digitālo pakalpojumu koordinators ir Patērētāju tiesību aizsardzības centrs.

2024. gada februārī tika izveidots Eiropas Mākslīgā intelekta birojs (MI), kas ir MI ekspertīzes centrs, veidojot pamatu vienotai Eiropas MI pārvaldības sistēmai.

Komisija atzinīgi vērtē politisko vienošanos par Eiropas Mediju brīvības aktu - Eiropas Komisija (europa.eu).

MI akts, kas ir pirmais tiesiskais regulējums mākslīgā intelekta jomā, kas pievēršas MI riskiem un liek Eiropai uzņemties vadošo lomu pasaulē.

Komisija nosūta X informācijas pieprasījumu saskaņā ar Digitālo pakalpojumu tiesību aktu

Digitālo tirgu akts: Komisija nosaka sešus vārtziņus

Faktu pārbaude

Digitalizacija
Eiropas Komisija cīnās pret dezinformācijas un maldinošas informācijas izplatību internetā, lai nodrošinātu Eiropas vērtību un demokrātijas aizsardzību.
EUvsDisinfo
EUvsDisinfo ir Eiropas Ārējās darbības dienesta Austrumu stratēģiskās komunikācijas operatīvās grupas vadošais projekts. Tas tika uzsākts 2015. gadā, lai labāk prognozētu, risinātu un reaģētu uz Krievijas notiekošajām dezinformācijas kampaņām, kas vērstas pret ES.
Kā atpazīt un apkarot dezinformāciju
Pēdējos gados mums nācies vērot, cik strauji tīmeklī var izplatīties maldinoša vai pilnīgi nepatiesa informācija. Šo nesen atjaunināto rīkkopu dezinformācijas apkarošanai vidusskolas skolotāji var izmantot, lai skolēniem palīdzētu attīstīt tik ļoti svarīgās prasmes kritiski izvērtēt tīmeklī atrodamu...
Kiberdrošība

Uzmanieties no krāpniekiem tiešsaistē, kuri piedāvā līdzekļus, kas, kā viņi apgalvo, palīdz izvairīties no inficēšanās ar Covid-19 infekciju vai ārstēt šo slimību.

Domā pirms dalies

Uzzini, kā pārbaudīt informācijas patiesumu tiešsaistē. Informācija par attēlu, autoru un avotu pārbaudi un visbiežāk pieļautajām kļūdām.

Dezinformācija: Kremļa mīti
  • Vispārīgas publikācijas

Pirms gada Krievija uzsāka neprovocētu agresijas karu pret tās miermīlīgo kaimiņvalsti Ukrainu, parādot pasaulei patieso Kremļa seju un tā imperiālistiskās ambīcijas. Šodien Ukraina turpina cīnīties un turēties pretī un ir apņēmības pilna atspēkot Krievijas agresiju.

  • Lasīšanas ilgums: 18 min
Bučas slaktiņš

2022. gada aprīļa sākumā parādījās ziņas, ka Krievijas militārie spēki Ukrainas pilsētā Bučā ir nogalinājuši daudzus civiliedzīvotājus. Krievijas propaganda sākās ar meliem par slaktiņu. Laika gaitā mēs esam redzējuši, kā rodas jauna viltus ziņu paaudze.