Pāriet uz galveno saturu
Eiropas Komisijas logotips
Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā
Ekspertu sanāksmes

Pētījuma “Latvija Eiropas Savienībā – 20 gadi” prezentācija

30. aprīlī klajā nāks pētījums “Latvija Eiropas Savienībā – 20 gadi”, kas, balstoties uz aktuāliem datiem un analīzi, turpina vērtēt Latvijas sasniegto, esot Eiropas Savienībā.  Iepriekšējie pētījumi atskatījās uz Latvijas sasniegumiem, atzīmējot attiecīgi Latvijas 10. un 15. gadadienu kopš iestāšanās ES. Pētījuma autores ir LU vadošā pētniece Žaneta Ozoliņa un LU profesore, domnīcas “LV PEAK” direktore Inna Šteinbuka, kas pie pētījuma strādājušas kopā ar Latvijas Politologu biedrību un sabiedriskās domas pētījumu centru SKDS.

Pētījums “Latvija Eiropas Savienībā – 20 gadi” pievēršas trīs tematiskajiem virzieniem, kas īpaši būtiski Latvijas attīstībai, labklājībai un ilgtspējai: 1) ekonomika; 2) politika un drošība; un 3) kultūra, izglītība un zinātne. Tiek analizēta gan finanšu krīzes pārvarēšana un 10 gadu pieredze, Latvijai esot eirozonas dalībvalstij, gan Covid–19 krīze un ES loma tās mazināšanā. Pētījums raugās arī uz inflācijas un izaugsmes izaicinājumiem un ES budžeta līdzekļu nozīmi Latvijas attīstībā. Tāpat pētījumā aplūkota sabiedrības attieksme pret demokrātiju, Eiropas atbilde dezinformācijai, sabiedrības uzticēšanās, kā arī Latvijas iesaiste Eiropas līmeņa lēmumu pieņemšanā, Latvijas politikas paplašināšanās aspekti un drošības jomas izaicinājumi.

2024. gada 30. aprīlī no plkst. 14.00 – 15.00 ikviens interesents aicināts sekot pētījuma prezentācijas pasākumam un diskusijai tiešsaistē portālā DELFI vai Eiropas Komisijas pārstāvniecības Facebook vietnē. Diskusijā aicināti piedalīties arī tie politikas veidotāji un personības, kas savulaik bijuši daļa no Latvijas iestāšanās ES procesa un bijuši klāt Latvijai nozīmīgos notikumos.

Pētījums tapis ar Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā atbalstu. Tas brīvpieejā būs pieejams gan Eiropas Komisijas pārstāvniecības mājaslapā, gan tiks publicēts žurnālā "Latvijas intereses Eiropas Savienībā".

  • Eiropas Savienība | Savienības paplašināšana
  • otrdiena, 2024. gada 30. aprīlis, 14.00 - 16.00 (EEST)

Praktiska informācija

Kad
otrdiena, 2024. gada 30. aprīlis, 14.00 - 16.00 (EEST)
Atslēgvārdi
latviešu valoda

Apraksts