Pāriet uz galveno saturu
Eiropas Komisijas logotips
Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā
Raksts par jaunumiem2023. gada 28. aprīlisPārstāvniecība LatvijāLasīšanas ilgums: 3 min

Baiba Miltoviča – saņēmusi Eiropas Savienības valstu kolēģu uzticību turpināt sekcijas prezidentes darbu Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejā

Baiba Miltovica

Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komiteja plenārsēdē, 26. un 27. aprīlī atbalstīja  Baibas Miltovičas atkārtotu ievēlēšanu Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejas (EESK) Transporta, enerģētikas, infrastruktūras un informācijas sabiedrības specializētās nodaļas (TEN specializētā nodaļas) prezidentes amatā.

Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komiteja ir ES padomdevēja struktūra, kurā darbojas darba devēju, darba ņēmēju organizāciju un citu interešu grupu pārstāvji (329 locekļi no 27 dalībvalstīm). Tā sniedz atzinumus par ES jautājumiem Eiropas Komisijai, ES Padomei un Eiropas Parlamentam.

EESK Transporta, enerģētikas, infrastruktūras un informācijas sabiedrības specializētās nodaļas prezidente Baiba Miltoviča:

Ukrainā notiekošā kara dēļ 2022. gadā par TEN nodaļas visneatliekamāk risināmo jautājumu kļuva enerģētika. Šajā kontekstā TEN specializētā nodaļa turpinās aizstāvēt organizētās pilsoniskās sabiedrības viedokli Eiropas enerģētikas politikas jomā.

Transporta, enerģētikas, infrastruktūras jomā notiek daudzas pārmaiņas, kas ietekmēs sabiedrību. Enerģētikas krīze ir atklājusi, ka sociāli taisnīga enerģētikas sistēmas pārkārtošana un pārstrukturēšana ir jautājumi, kuru risināšanu ilgāk atlikt vairs nevar. Eiropas zaļā kursa kontekstā TEN specializētā nodaļas uzmanības lokā būs siltumnīcefekta gāzu samazināšana un ieguldījumi tādās jaunajās zaļajās tehnoloģijās kā ūdeņradis. TEN specializētā nodaļa īpašu uzmanību veltīs aviācijas vajadzībām un domās par jauno lidostas maksas direktīvas pārskatīšanu saistībā ar vēl divu tiesību aktu pārskatīšanu (gaisa pārvadājumu pakalpojumu pārskatīšana un lidostu laika nišu regulas pārskatīšana) ar mērķi radīt šai nozarei piemērotākus apstākļus. Mūsu uzdevums ir sabalansēt šos procesus, ņemot vērā ne tikai ekonomiskos, bet arī sociālos aspektus.

Baiba Miltovica

TEN specializētajā nodaļā strādā vairāk nekā simts locekļi no 27 Eiropas Savienības dalībvalstīm pārstāvot darba devēju un darba ņēmēju organizāciju un citu interešu grupu pārstāvjus. TEN specializētā nodaļa darbojas, izmantojot - atzinumus un izpētes atzinumus pēc Eiropas Parlamenta, ES Padomes, prezidējošās valsts ES Padomē vai pēc Eiropas Komisijas pieprasījuma; pētījumus un projektu ziņojumus; sabiedriskās uzklausīšanas sanāksmes, konferences, kurās iesaistīti eksperti, politikas veidotāji, ieinteresētās personas un plaša sabiedrība.

Kopš 2015. gada Baiba Miltoviča ir aktīvi strādājusi pie vairākiem atzinumiem TEN specializētajā nodaļā; no 2017. gada pilda Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejas, “Daudzveidība Eiropā”, III grupas viceprezidentes amatu. Pirmo reizi ievēlēta TEN specializētā nodaļas amatā 2020. gadā. Baiba Miltoviča ir Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācijas valdes locekle, un Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas Konsultatīvās padomes locekle.

Papildu informācija par TEN specializētā nodaļas darbu 2020.-2023. gadā: https://www.eesc.europa.eu/lv/sections-other-bodies/sections-commission/transport-energy-infrastructure-and-information-society-ten

Latvijas pārstāvji EESK darba devēju grupā ir Vitālijs Gavrilovs (LDDK) un Katrīna Zariņa (LTRK), darba ņēmēju grupā Egils Baldzēns un Linda Romele, Daudzveidīgās Eiropas grupā (NVO) Katrīna Leitāne (Latvijas Jaunatnes padome), Baiba Miltoviča (Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija) un Andris Gobiņš (Eiropas Kustība Latvijā).

 

Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija

Tālr. 29441961

www.pateretajs.lv

infoatpateretajs [dot] lv (info[at]pateretajs[dot]lv)

Sīkāka informācija

Publikācijas datums
2023. gada 28. aprīlis
Autors
Pārstāvniecība Latvijā