Pāriet uz galveno saturu
Eiropas Komisijas logotips
Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā
Paziņojums presei2022. gada 15. februārisPārstāvniecība LatvijāLasīšanas ilgums: 2 min

Drosmīgas žurnālistikas godināšana — uzsākta pieteikšanās 30. Lorenco Natāli mediju balvai

Natali prize

Šodien uzsākta pieteikšanās Eiropas Savienības žurnālistikas godalgai — Lorenco Natāli mediju balvai (#NataliPrize). Šogad, atzīmējot balvas 30. gadadienu, to piešķir žurnālistiem, kuri ziņo par tādiem tematiem kā nevienlīdzība, nabadzība, klimats, izglītība, migrācija, nodarbinātība, digitalizācija, veselības aprūpe, miers, demokrātija un cilvēktiesības.

Starptautisko partnerību komisāre Juta Urpilainena sacīja:

Lorenco Natāli mediju balvai ir 30. gadadiena. Demokrātijas regress, ko esam pieredzējuši pandēmijas laikā, hibrīddraudi, dezinformācija un pilsoniskās sabiedrības iespēju samazināšanās ir satraucošas parādības, pret kurām vēršas drosmīgi žurnālisti. Kā tika parādīts demokrātijas samitā decembrī, ES stingri atbalsta pamatbrīvības un tos, kas šīs tiesības aizstāv, nereti ļoti riskējot. Lorenco Natāli mediju balva simbolizē mūsu atbalstu tiem, kuri dod iespēju citiem tapt sadzirdētiem un kuri izgaismo patiesību.

Pieteikumu iesniegšanas nosacījumi

Reportieri savu darbu var iesniegt rakstiski, audio un video formātā vienā no turpmāk minētajām trīs kategorijām.

  • Lielā balva: par reportāžu, ko publicējis kādā no Eiropas Savienības partnervalstīm reģistrēts plašsaziņas līdzeklis.
  • Eiropas balva: par reportāžu, ko publicējis Eiropas Savienībā reģistrēts plašsaziņas līdzeklis.
  • Labākā jaunā žurnālista balva: par reportāžu, ko veidojis žurnālists, kurš nav sasniedzis 30 gadu vecumu, un kas publicēta plašsaziņas līdzekļos, kuri reģistrēti Eiropas Savienībā vai kādā no tās partnervalstīm.

Pieteikums jāiesniedz tiešsaistē vienā no piecām akceptētajām valodām (angļu, franču, spāņu, portugāļu vai vācu). Pieteikumus var iesniegt no šodienas, 15. februāra, līdz 2022. gada 31. martam plkst. 23.59 pēc Centrāleiropas laika (CET).

Uzvarētāju atlase

Uzvarētājus katrā kategorijā izvēlēsies žūrija, kuras sastāvā ir starptautiski atzīti žurnālisti un starptautiskās attīstības speciālisti no visas pasaules. Katrs uzvarētājs saņems 10 000 EUR. Labākā jaunā žurnālista kategorijas uzvarētājam tiks piedāvāts arī darbs pie kāda no plašsaziņas līdzekļu partneriem.

Uzvarētāji tiks paziņoti Lorenco Natāli mediju balvas pasniegšanas ceremonijā 2022. gada Eiropas Attīstības dienās, kas notiks 2022. gada 14. un 15. jūnijā.

Konteksts

Balva ir nosaukta par godu bijušajam Eiropas Komisijas attīstības komisāram un vārda brīvības, demokrātijas un cilvēktiesību nelokāmajam aizstāvim Lorenco Natāli. Pēdējo trīsdesmit gadu laikā viņa gars ir uzturēts atmiņā, godinot žurnālistus, kuru stāsti izgaismo kopīgās problēmas, ar kurām saskaras mūsu planēta un tās iedzīvotāji, un iedvesmo pārmaiņas.

Balvu pirmo reizi izveidoja Eiropas Komisija 1992. gadā, lai atzītu drosmi un izcilību reportāžās, kurās atspoguļoti ilgtspējīgas un iekļaujošas attīstības jautājumi.

Sīkāka informācija

Piesakieties 2022. gada Lorenco Natāli žurnālistikas balvai šeit. 

Balvas piešķiršanas noteikumi 

Bieži uzdotie jautājumi 

infoatnataliprize [dot] eu (info[at]nataliprize[dot]eu)

Sīkāka informācija

Publikācijas datums
2022. gada 15. februāris
Autors
Pārstāvniecība Latvijā