Pāriet uz galveno saturu
Eiropas Komisijas logotips
Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā
Raksts par jaunumiem2022. gada 22. decembrisPārstāvniecība LatvijāLasīšanas ilgums: 4 min

Eiropas Investīciju banka piešķīrusi 39 miljonu eiro aizdevumu koncernam “Latvijas Finieris”

Jaunais Eiropas Savienības (ES) garantētais Eiropas Investīciju bankas (EIB) aizdevums palīdzēs koncernam “Latvijas Finieris” īstenot ieguldījumus ilgtspējīgā ražotņu modernizācijā un paplašināšanā.

Bērzi

Aizdevums veicinās uzņēmuma izaugsmi un stiprinot konkurētspēju tirgū. Aizdevuma līgums ir daļa no Eiropas Komisijas Investīciju plāna Eiropai, ar mērķi palīdzēt uzņēmumiem piekļūt inovāciju ieviešanai, izaugsmei un darba vietu radīšanai nepieciešamajam finansējumam.

EIB piešķirtais finansējums 39 miljonu eiro apmērā tiks izmantots “Latvijas Finiera” ieguldījumiem pētniecībā un attīstībā, kā arī bērza saplākšņa rūpnīcu “Lignums” un “Verems” modernizācijai un paplašināšanai. Projekts tiek īstenots ir saskaņā ar ES politiku, kuras mērķis ir atbalstīt inovatīvus uzņēmumus ar vidēji lielu kapitālu bioekonomikas veicināšanai. Noslēdzot savu pirmo aizdevuma līgumu ar EIB, uzņēmums “Latvijas Finieris” vēlas uzlabot dabas resursu efektīvu izmantošanu un samazināt savas darbības ietekmi uz vidi. 

Valdis Dombrovskis, Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietnieks jautājumos par ekonomiku cilvēku labā uzsver: “Es atzinīgi vērtēju šo līgumu ar EIB, kas (ar ES budžeta garantiju) atbalstīs uzņēmuma “Latvijas Finieris” ieguldījumus pētniecībā, attīstībā un jaudas palielināšanā, vienlaikus samazinot darbības ietekmi uz vidi. Bērza saplākšņa ražošana ir nozīmīga nozare Latvijā, ar būtisku nozīmi valsts darba tirgū. Mēs arī turpmāk palīdzēsim tādiem uzņēmumiem kā “Latvijas Finieris” piekļūt finansējumam, kas tiem nepieciešams, lai turpinātu ieviest inovācijas, paplašinātos un veicinātu darba vietu radīšanu.”

“Šis līgums ar uzņēmumu “Latvijas Finieris” ir pagrieziena punkts attiecībā uz ES atbalstu Latvijas uzņēmumam”, atzīst EIB viceprezidents Tomass Ostross (Thomas Ostros), kurā pārziņā ir Latvija. “”Latvijas Finieris” ir viens no inovatīvākajiem uzņēmumiem ar labu ilgtspējas politiku. EIB atbalstīs nepieciešamos ieguldījumus pētniecībā un attīstībā, jaunās ražošanas jaudās un efektivitātes paaugstināšanā, palīdzot paātrināt pāreju uz zaļu un ilgtspējīgu ekonomiku.”

“Līdz šim mūsu ieguldījumi tika finansēti no uzņēmuma līdzekļiem, cieši sadarbojoties ar komercbankām. Aizdevums no tāda institucionāla aizdevēja kā EIB mums ir jauna pieredze”, stāsta Pauls Ābele, uzņēmuma “Latvijas Finieris” valdes loceklis. “EIB aizdevuma atmaksāšanas termiņš ir divreiz garāks nekā tie, ar ko esam strādājuši iepriekš. Tas atvieglo lēmumu pieņemšanu par ieguldījumiem projektos ar ilgāku atmaksāšanas periodu, kādi bieži vien ir zaļās tehnoloģijas, pētniecība un inovatīvu bioekonomikas produktu attīstība. Sadarbība ar EIB nākotnē var veicināt mūsu izvēli pieņemt drosmīgus lēmumus attiecībā uz jauniem projektiem un pat uzņēmējdarbības virzieniem.”

Vispārēja informācija

Eiropas Investīciju banka (EIB) ir Eiropas Savienības ilgtermiņa aizdevumu izsniegšanas iestāde, kas pieder ES dalībvalstīm. EIB grupa pieņēma Klimata bankas ceļvedi, lai īstenotu tās vērienīgo plānu līdz 2030. gadam atbalstīt ieguldījumus klimatrīcības un vides ilgtspējas jomā 1 triljona eiro apmērā, kā arī līdz 2025. gadam novirzīt vairāk nekā 50% EIB finansējuma klimatrīcības un vides ilgtspējas pasākumiem. Šis ceļvedis paredz, ka visas EIB grupas darbības no 2021. gada sākuma ir saskaņotas ar Parīzes nolīguma mērķiem un principiem.

Par Investīciju plānu Eiropai:

Investīciju plāns Eiropai tika uzsākts 2014. gada novembrī, lai mainītu investīciju līmeņa lejupslīdes tendenci un virzītu Eiropu uz ekonomikas atveseļošanos. Tā novatoriskā pieeja, kuras pamatā ir EIB grupai piešķirtās ES budžeta garantijas izmantošana, ir ļāvusi un ļauj mobilizēt ievērojamus publiskā un privātā sektora līdzekļus ieguldījumiem Eiropas ekonomikas stratēģiskajās nozarēs. Investīciju plāns Eiropai jau ir radījis ieguldījumus vairāk nekā 460 miljardu eiro apmērā un atbalstījis 1,1 miljonu jaunuzņēmumu un mazo un vidējo uzņēmumu visā Eiropā. Jaunākos ESIF rādītājus pa nozarēm un valstīm skatiet šeit vai sadaļā “Bieži uzdotie jautājumi”.

Uzņēmums “Latvijas Finieris” ir slēgta akciju sabiedrība. Kopā ar vairākiem meitasuzņēmumiem tā veido daudznozaru koncernu “Latvijas Finieris”, kura galvenais darbības virziens ir pielāgotu bērza saplākšņa izstrādājumu ražošana, pētniecība, attīstība un pārdošana ar zīmolu “Riga Wood”. Mūsu bērza finiera un saplākšņa ražotnes atrodas Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un Somijā, bet produkti tiek piegādāti uz vairāk nekā 60 pasaules valstīm klientiem dažādās industriālajās nozarēs. Bērza saplāksnis tiek izmantots, piemēram, betona veidņu sistēmām un sastatnēm, skatuvēm, interjera risinājumiem, tostarp dekoratīviem sienu un griestu apšuvumiem, galdniecības izstrādājumiem, mēbelēm un veikalu aprīkojumam, transporta grīdām, sienām un plauktiem, jūras transportam, augstas kvalitātes iepakojumam utt.

Sīkāka informācija

Publikācijas datums
2022. gada 22. decembris
Autors
Pārstāvniecība Latvijā