Pāriet uz galveno saturu
Eiropas Komisijas logotips
Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā
Paziņojums presei2023. gada 11. decembrisPārstāvniecība LatvijāLasīšanas ilgums: 3 min

Eiropas Komisija godina ES Preču drošuma balvas trešās kārtas ieguvējus

Demography in the EU, ages 30-60 - Netherlands

Šodien Eiropas Komisija paziņoja 2023. gada ES Preču drošuma balvas ieguvējus. Balva veicina un godina inovatīvas uzņēmējdarbības iniciatīvas un pētījumus, kas uzlabo patērētāju drošību, pārsniedzot juridiskās prasības. Tika pozitīvi izcelta sešu uzņēmumu iniciatīvu un četru pētniecības projektu prakse par to izcilo ieguldījumu patērētāju drošībā.

Par šā gada balvu varēja sacensties MVU un lielāki uzņēmumi, kā arī pētnieki (gan tie, kas ir karjeras sākumposmā, gan pieredzējuši). Uzņēmumu konkurss bija vērsts uz iniciatīvām, kas uzlabo jauniešu drošību. Tika aicināti pieteikties arī pētnieki no jebkuras disciplīnas, kuru darbs palīdz uzlabot preču drošumu.

2023. gada Preču drošuma balvas ieguvēji ir:

MVU

  • ZELTA BALVAPUKY (Vācija) par “Eightshot” kalnu velosipēdu, kas īpaši projektēts, ņemot vērā pusaudžu drošību;
  • SUDRABA BALVAOnanoff (Nīderlande) par inovatīvajām “StoryPhones”, kas piedāvā ekrāniem alternatīvu veselīgāku izklaidi;
  • BRONZAS BALVATerrainQ Solutions(Vācija) par “Cart Guard” algoritmu, kas ļauj patērētājiem identificēt drošus piedāvājumus, iepērkoties tiešsaistē.

Lieli uzņēmumi

  • ZELTA BALVAVARTA (Vācija) par tās lādētājakumulatoru plašajiem drošuma elementiem, kuros ņemta vērā paredzamā preces nepareiza izmantošana;
  • SUDRABA BALVA: Essity (Zviedrija) par pusaudžu vecuma meitenēm paredzētu menstruāciju apakšveļu, kurā efektīvi apvienota ilgtspēja un drošība;
  • BRONZAS BALVA: Mega (Grieķija) par novatoriskām “EveryDay” higiēniskajām paketēm un oriģinālām izglītojošām kampaņām.

Pētnieki karjeras sākumposmā

  • ZELTA BALVA: Eduard Fosch-Villaronga un Hadassah Drukarch par inovatīviem pētījumiem par daudzveidību robotu projektēšanas, izmēģinājumu vides un drošības standartizācijā.

Pieredzējuši pētnieki

  • ZELTA BALVA: Frederik DikkersTjark EbelsFrans Ooms un Marnix Wagemaker par patentēto pašdziestošu podziņbateriju izgudrojumu;
  • SUDRABA BALVAS (ex-aequo)Max Fuchs, Amit Jadhav, Advaith Jaishankar, Caroline Cauffman un Gerasimos Spanakis, kā arī Andreas Stöckl, Anna Maschek, Robert Bauer un Johanna Trauner-Karner par pētījumiem par preču drošuma problēmu atklāšanu, pamatojoties uz patērētāju tiešsaistes atsauksmēm (sk. šeit un šeit).

Vispārīga informācija

Ik pēc diviem gadiem ES Preču drošuma balva veicina inovatīvas uzņēmējdarbības iniciatīvas, kurās ieguldītas papildu pūles patērētāju labā, tādējādi paaugstinot aizsardzības līmeni visā Eiropā. 2023. gadā notikušajā trešajā konkursā godināja arī pētniekus, kas strādā patēriņa preču drošuma jomā. Konkursā varēja piedalīties uzņēmumi un pētnieki no ES dalībvalstīm, kā arī Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas. Pieteikumus iesniedza mazi un lieli uzņēmumi un pētnieki no 12 dažādām Eiropas valstīm. Pēc iepriekšējas pārbaudes žūrijas komisija, kuras sastāvā ir politikas un drošuma eksperti, atlasīja katras kategorijas finālistus. Pēc tam atlasītie uzņēmumi tika pārbaudīti pēc starptautiski atzītiem korporatīvās sociālās atbildības kritērijiem. 

Balva sniedz uzvarētājiem plašu atzinību un padara viņus par preču drošuma līderiem. Uzvarējušie uzņēmumi var izmantot balvas logotipu savās reklāmās. Pētniekiem būs iespēja iepazīstināt ar savu darbu Starptautiskās preču drošuma nedēļas pamatiniciatīvā.

Vairāk informācijas

ES Preču drošuma balva

Starptautiskā preču drošuma nedēļa

Citāti

Eiropas patērētājiem ir tiesības paļauties uz to, ka plauktos esošās preces ir drošas. Preču drošuma balva godina tos, kuri savas darbības centrā izvirza patērētāju intereses. Šī balva parāda, kā pareizais stimuls var veicināt talantīgu novatoru progresīvas iniciatīvas, kas uzlabo patērētāju drošību.

Tieslietu komisārs Didjē Reinderss - 11/12/2023

Sīkāka informācija

Publikācijas datums
2023. gada 11. decembris
Autors
Pārstāvniecība Latvijā