Aizvadīta otrā pilnā konferences plenārsēdes sesija, kurā skatīti pilsoņu paneļdiskusiju ieteikumi. Tajā piedalījās arī Ukrainas pilsoņi un Augstākās radas deputāti.
Konferences plenārsēdē pārrunāja 88 ieteikumus, kas izteikti Eiropas pilsoņu paneļdiskusijās “ES un pasaule / migrācija” un “Spēcīgāka ekonomika, sociālais taisnīgums un darbvietas / izglītība, kultūra, jaunatne un sports / digitālā pārveide”, kā arī saistītos valsts līmenī rīkoto pilsoņu paneļdiskusiju ieteikumus. Šajā nedēļas nogalē īpaši redzamu vietu debatēs ieņēma Putina iebrukums Ukrainā un ES reakcija uz to.
Paneļdiskusijā “ES un pasaule” uzstājās un viedokli pauda Ukrainas kara bēgļu pārstāvji, Ukrainas Augstākās radas deputāti un apvienības “PromoUkraina” pārstāvji. Pārstāvētas bija arī Rietumbalkānu valstis. Uzrunu videoierakstus var noskatīties šeit.
Konferences plenārsēdes izvilkumi ir pieejami EbS. Pilns darba grupu un plenārsēžu debašu video, audio un fotomateriāls ir pieejams Parlamenta Multimediju centrā.
Konferences valdes līdzpriekšsēdētāju komentārs
Gijs Verhofstats (Eiropas Parlaments):
Dramatiskie notikumi Ukrainā pār Eiropas Savienību veļ šoka viļņus, un šīs plenārsēdes debatēs tas bija ļoti jūtams. To vajag atspoguļot konferences secinājumos. Ir skaidrs, ka nākotne nebūs tāda, kāda tā šķita vēl pirms dažām nedēļām. Tāpēc Eiropai nāksies mainīties, lai varētu skatīties sejā šai nākotnei un jaunajai pasaules kārtībai, kas tagad veidojas.
Klemāns Bons (Padomes prezidentvalsts – Francija):
Šobrīd esam saņēmuši visus Eiropas pilsoņu formulētos ieteikumus. Konferences plenārsēdei nu jāķeras pie darba, lai tos pārvērstu konkrētos priekšlikumos. Ņemot vērā traģiskos notikumus, kas attīstās Eiropas kontinentā, Savienības reformēšanas un nostiprināšanas vajadzība ir neatliekama.
Dubravka Šuica (Eiropas Komisijas priekšsēdētājas vietniece):
Mēs darbojamies, lai tuvinātos saviem pilsoņiem, bet Putins tikmēr izvērš militāru darbību pret Ukrainas pilsoņiem, kas pauduši vēlmi tuvināties Eiropai. Tas ir uzbrukums mūsu vērtībām un dzīvesveidam. Būt eiropietim nozīmē būt daļai no unikāla projekta, kas ikvienam ļauj pilnībā izmantot savu potenciālu un tiesības. Tieši tāpēc tagad šajos šausminošajos apstākļos konference ir svarīgāka nekā jebkad agrāk un tā ir vajadzīga vairāk nekā jebkad agrāk.
Nākamie soļi
Konferences 25.–26. marta plenārsēdē tiks strādāts pie priekšlikumiem, kuru pamatā, sagrupēti pa tematiem, ieguls gan valstu un Eiropas pilsoņu paneļdiskusiju ieteikumi un daudzvalodu digitālās platformas pienesums, gan konferences plenārsēdē un darba grupās notikušās debates.
Konteksts
Paneļdiskusijas “ES un pasaule / migrācija” ieteikumi, kas februārī pieņemti tās noslēguma sanāksmē Māstrihtā (Nīderlande), ir pieejami šeit. Paneļdiskusijas “Spēcīgāka ekonomika, sociālais taisnīgums un darbvietas / izglītība, kultūra, jaunatne un sports / digitālā pārveide”, kuru galīgā redakcija februārī sagatavota Dublinā (Īrija), atrodami šeit. Katrā no šīm Eiropas pilsoņu paneļdiskusijām ap 200 dažāda vecuma un izcelsmes eiropiešu no visām dalībvalstīm (klātienē un attālināti) tikās, lai apspriestu un pieņemtu ieteikumus par problēmām, ar kurām Eiropa saskaras tagad un nākotnē.
Konferences plenārsēdē piedalās Eiropas Parlamenta, Padomes, Eiropas Komisijas, valstu parlamentu un pilsoņu pārstāvji. Pārstāvēta ir arī Reģionu komiteja, Ekonomikas un sociālo lietu komiteja, sociālie partneri un pilsoniskā sabiedrība. Plenārsēde konsensuāli iesniegs priekšlikumus valdei, kura pilnīgā sadarbībā ar plenārsēdi un pārredzamībā sagatavos konferences secinājumus.
Sīkāka informācija
Sīkāka informācija
- Publikācijas datums
- 2022. gada 15. marts
- Autors
- Pārstāvniecība Latvijā