Pāriet uz galveno saturu
Eiropas Komisijas logotips
Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā
Raksts par jaunumiem2021. gada 3. decembrisPārstāvniecība LatvijāLasīšanas ilgums: 4 min

ES kohēzijas politika. Komisija paziņo 2021. gada REGIOSTARS balvas ieguvējus

Jaunatne

Šodien Eiropas Komisija paziņoja 2021. gada REGIOSTARS balvas ieguvējus. Šo balvu piešķir labākajiem kohēzijas politikas projektiem visā ES. Šā gada REGIOSTARS konkursā tika saņemts rekordliels skaits pieteikumu (214), un 14 156 cilvēki piedalījās balsojumā par sabiedrības simpātiju balvu.

Par kohēziju un reformām atbildīgā komisāre Elīza Ferreira sacīja:

Sirsnīgi sveicu 2021. gada ES kohēzijas politikas projektu konkursa 10 uzvarētājus. Tie ir paraugs visiem, kas vēlas, izmantojot ES līdzekļus, uzlabot līdzcilvēku dzīvi. Ceru, ka tie iedvesmos vēl daudzus citus visā kontinentā. REGIOSTARS konkurss ir parādījis, ka izcilnieki un novatori ir visā Eiropā. Tie ir tikai jāatrod un jāceļ gaismā, kā tie ir pelnījuši. Mēs turpināsim tos meklēt un turpināsim tos atbalstīt.

Tiek piešķirtas balvas piecās kategorijās un sabiedrības simpātiju balva.

  • Kategorijā “Vieda Eiropa: vietējo uzņēmumu konkurētspējas uzlabošana digitālā pasaulē” (1. kategorija) balva piešķirta Beļģijas projektam “Integration 3D metal printing”. Projekts atbalsta metāla trīsdimensiju drukāšanas tehnoloģijas ieviešanu mazos un vidējos uzņēmumos (MVU), izmantojot ļoti inovatīvu integrētu pieeju zināšanām un tehnoloģijai. Šo ideju var viegli ieviest arī citās rūpniecības tradīciju jomās.
  • Kategorijā “Zaļa Eiropa: zaļas un noturīgas kopienas pilsētas un lauku vidē” (2. kategorija) balva piešķirta projektam “ICCARUS (Gent knapt op)” par unikālas mājokļu renovācijas finanšu shēmas nodrošināšanu 100 neaizsargātiem mājokļu īpašniekiem Ģentē, Beļģijā. Šim projektam ir spēcīga sociālā komponente, un tas ir viegli ieviešams gan citās vietās, tostarp mazāk attīstītos reģionos, gan citās nozarēs.
  • Kategorijā “Taisnīga Eiropa: iekļaušanas un nediskriminēšanas veicināšana” (3. kategorija) balva piešķirta projektam “TREE - Training for integrating Refugees in the Euregion”, kas atvieglo bēgļu integrāciju, izstrādājot uz vajadzībām balstītu apmācības programmu speciālistiem, kuri strādā ar bēgļiem un migrantiem, un kvalifikācijas programmu sociālajiem tulkiem. Uzvarētāji ir no Nīderlandes, Vācijas un Beļģijas.
  • Projekts “Travelling Solidary Cannery” saņēma balvu 4. kategorijā “Urbāna Eiropa: zaļu, ilgtspējīgu un apritīgu pārtikas sistēmu veicināšana funkcionālajās pilsētu teritorijās”. Projekts nodrošina, ka nelabvēlīgākā situācijā esošiem cilvēkiem visu gadu par pieņemamām cenām ir pieejama veselīga pārtika taisnīgā piegādes ķēdē. Vienlaikus tas palīdz attīstīt vairākas jaunas profesijas, kas vērstas uz vietējo produktu, kā arī lielveikalu nepārdoto produktu vai ražas pārpalikumu ražošanu, valorizāciju, loģistiku un tirgvedību. Uzvarētājs ir no Beļģijas.
  • Saistībā ar gada tēmu “Zaļas mobilitātes veicināšana reģionos: Eiropas Dzelzceļa gads (2021)” (5. kategorija) uzvarētājs ir Ziemeļrietumu multimodālais transporta mezgls no Apvienotās Karalistes un Īrijas. Šis projekts ļauj palielināt dzelzceļa jaudu, nodrošina stabilu līdzsvaru starp pakalpojumiem, kas velotransporta, sabiedriskā transporta un aktīvās mobilitātes lietotājiem tiek sniegti Londonderijā, un veicina pāreju no privātā automobiļa uz sabiedrisko transportu.
  • Visbeidzot, “Sabiedrības simpātiju balva” tiek piešķirta projektam “BEGIN”, kas apvieno pilsētas, iedzīvotājus un ieinteresētās personas, kopīgi radot zilās un zaļās infrastruktūras projektus 10 pilsētās Nīderlandē, Apvienotajā Karalistē, Zviedrijā, Beļģijā, Norvēģijā un Vācijā. Projekta mērķis ir par līdz pat 30 % samazināt plūdu risku un uzlabot apdzīvojamību. Citi sabiedrības simpātijas guvuši projekti bija “Balkan Road” (1. kategorijā), “Baltazar” (3. kategorijā), “Digital Farming Specialist” (4. kategorijā) un “Transporte A Pedido” (5. kategorijā).

Vispārīga informācija

REGIOSTARS balvas konkurss ir ikgadējs konkurss, kuru Komisija organizē kopš 2008. gada. Tas ir kļuvis par Eiropas izcilības zīmi tādiem ES finansētiem projektiem kohēzijas politikas satvarā, kuri demonstrē inovatīvu un iekļaujošu pieeju reģionu attīstībai.

Katru gadu simtiem projektu konkurē piecās kategorijās: “Vieda Eiropa”, “Zaļa Eiropa”, “Taisnīga Eiropa”, “Urbāna Eiropa” un gada tēma. Plaša publika var piedalīties balsojumā par iecienītāko projektu, no visiem finālistiem izvēloties sabiedrības simpātiju balvas saņēmēju.

Rodot kopīgu problēmu risinājumus un izmantojot lielākās iespējas, REGIOSTARS konkurss ir iedvesmojis reģionus īstenot arvien ietekmīgāku ES kohēzijas politiku.

Sīkāka informācija

REGIOSTARS balva

REGIOSTARS 2021. gada finālisti

Sīkāka informācija

Publikācijas datums
2021. gada 3. decembris
Autors
Pārstāvniecība Latvijā