Pāriet uz galveno saturu
Eiropas Komisijas logotips
Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā
Raksts par jaunumiem2022. gada 25. aprīlisPārstāvniecība LatvijāLasīšanas ilgums: 1 min

ES un Indija: kopīgs paziņojums presei par Tirdzniecības un tehnoloģiju padomes (TTP) izveidi

Visit of Ursula von der Leyen, President of the European Commission, to India

Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena un Indijas premjerministrs Narendra Modi pirmdien Ņūdeli vienojās par ES un Indijas Tirdzniecības un tehnoloģiju padomes izveidi. Šis stratēģiskās koordinācijas mehānisms ļaus abiem partneriem risināt problēmas, kas saistītas ar tirdzniecību, uzticamām tehnoloģijām un drošību, un tādējādi padziļināt sadarbību šajās jomās starp ES un Indiju. 

Abas puses bija vienisprātis, ka straujās pārmaiņas ģeopolitiskajā vidē apliecina nepieciešamību pēc kopīgas padziļinātas stratēģiskās iesaistes. Tirdzniecības un tehnoloģiju padome nodrošinās politisko ievirzi un sniegs vajadzīgo struktūru, lai politiskos lēmumus pārvērstu konkrētos rezultātos, koordinētu tehnisko darbu un informētu par to politiskā līmenī ar mērķi panākt lēmumu īstenošanu un veikt turpmākus pasākumus jomās, kas ir svarīgas Eiropas un Indijas ekonomikas ilgtspējīgai attīstībai.

Laikā, kad atzīmējam diplomātisko attiecību nodibināšanas 60. gadadienu, mēs esam pārliecināti par to, ka ES un Indijas kopīgās vērtības un intereses ir spēcīgs pamats savstarpēji izdevīgas un dziļākas stratēģiskās sadarbības pastiprināšanai. Eiropas Savienībai un Indijai ir gadu desmitiem ilgušas, ciešas partnerattiecības, un tās ir apņēmības pilnas pastiprināt kopīgos centienus, lai risinātu pašreizējās problēmas un pievērstos ģeopolitiskiem apstākļiem. Lēmums par Tirdzniecības un tehnoloģiju padomes izveidi nozīmē to, ka Indijai tā būs pirmā šāda veida padome, kas izveidota ar kādu no šīs valsts partneriem, savukārt Eiropas Savienībai – pēc tam, kad tā izveidoja Tirdzniecības un tehnoloģiju padomi ar ASV – tā būs otrā šāda veida padome. ES un Indijas Tirdzniecības un tehnoloģiju padomes izveide ir svarīgs solis ceļā uz spēcīgāku stratēģisko partnerību, kas nes labumu visiem ES un Indijas iedzīvotājiem.

Sīkāka informācija

Publikācijas datums
2022. gada 25. aprīlis
Autors
Pārstāvniecība Latvijā