Pāriet uz galveno saturu
Eiropas Komisijas logotips
Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā
Paziņojums presei2022. gada 30. martsPārstāvniecība LatvijāLasīšanas ilgums: 3 min

Iestājamies par Ukrainu: Eiropas Komisija un Kanādas valdība sadarbojas ar Global Citizen, lai mobilizētu atbalstu bēgļiem

Iestājamies par Ukrainu

Eiropas Komisija un Kanādas valdība paziņo par globālas kampaņas sākšanu, lai sadarbībā ar starptautisko interešu aizstāvības organizāciju Global Citizen iegūtu finansējumu to cilvēku atbalstam, kuri bēg no iebrukuma Ukrainā.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis, runājot to savu pilsoņu vārdā, kuri bijuši spiesti pārvietoties kara rezultātā, vērsās pie starptautiskās sabiedrības, norādot:

9. aprīlī notiks lielākais tiešsaistes pasākums Social Media Rally to cilvēku atbalstam, kuri bijuši spiesti bēgt no Ukrainas. Es uzaicinu piedalīties ikvienu: mūziķus, aktierus, sportistus, uzņēmējus, politiķus – visus. Ikvienu, kas vēlas pievienoties šai kustībai un iestāties par Ukrainu.

Kampaņas “Iestājamies par Ukrainu” mērķis ir uzrunāt valdības, iestādes, māksliniekus, uzņēmumus un privātpersonas, lai novirzītu finansējumu humānās palīdzības atbalstam Ukrainā un tās kaimiņvalstīs. Global Citizen tuvākajās dienās izziņos sīkāku informāciju par to, kā cilvēki var sniegt atbalstu.

Kampaņas kulminācija būs līdzekļu devēju pasākums 9. aprīlī, kuru kopīgi rīkos Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena un Kanādas premjerministrs Džastins Trudo. Mērķis ir piesaistīt līdzekļus un mobilizēt atbalstu no plašākas sabiedrības, lai apmierinātu iekšzemē pārvietoto personu un bēgļu vajadzības.

Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena sacīja: 

Miljoniem cilvēku bēg no bombardēšanas, kam tiek pakļautas Ukrainas pilsētas. Viņi pamet savas mājas un iedzīvi, lai nonāktu drošībā citās Ukrainas daļās vai tās kaimiņvalstīs. Kopš kara sākuma katru sekundi par bēgli kļūst viens Ukrainas bērns. Pasaulei ir jāiestājas par viņiem. Eiropas Savienība rūpējas par miljoniem bēgļu, kurus tā uzņem. Un mēs darīsim vēl vairāk. Taču vajadzības ir milzīgas, un drosmīgā Ukrainas tauta ir pelnījusi visas pasaules iedzīvotāju un valdību solidaritāti. Kopā mēs varam viņiem dot drošu patvērumu un šajā tumšajā stundā ienest vismaz kādu gaismu viņu dzīvē.

Kanādas premjerministrs Džastins Trudo sacīja: 

Šodien mūsu vēstījums Ukrainas tautai ir šāds: mēs esam kopā ar jums. Neatkarīgi no tā, vai jums ir vajadzīga pārtika, ūdens, pajumte vai medicīniskā palīdzība, mēs mudinām pasauli turpināt jūs atbalstīt un sniegt būtisku palīdzību tur, kur tā ir visvairāk vajadzīga. Strādājot kopā, mēs varam vislabāk palīdzēt tiem, kas bijuši spiesti pārvietoties Putina nelikumīgā un neattaisnojamā iebrukuma Ukrainā dēļ.

Konteksts

Pēc iebrukuma Ukrainā līdz šim aptuveni 10 miljoni cilvēku ir devušies bēgļu gaitās. Vairāk nekā 6,5 miljoni cilvēku ir pārvietoti iekšzemē. Vairāk nekā 3,5 miljoni cilvēku ir pametuši Ukrainu un devušies bēgļu gaitās uz kaimiņvalstīm. Aptuveni 2 miljoni no viņiem ir bērni.

Tā kā šā konflikta beigas vēl nav redzamas, būs vajadzīgi ievērojami līdzekļi, lai risinātu tādas tūlītējas vajadzības kā pārtika un pajumte iekšzemē pārvietotajām personām, kā arī lai uzņemtu bēgļus kaimiņvalstīs.

Plašāka informācija

ES solidaritāte ar Ukrainu — pieejams ukraiņu un krievu valodā

Kanādas iesaiste Ukrainā

Kanādas reakcija uz Krievijas iebrukumu Ukrainā

Kā Kanāda palīdz — Krievijas iebrukums Ukrainā

Sīkāka informācija

Publikācijas datums
2022. gada 30. marts
Autors
Pārstāvniecība Latvijā