Pāriet uz galveno saturu
Eiropas Komisijas logotips
Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā
Paziņojums presei2022. gada 7. aprīlisPārstāvniecība LatvijāLasīšanas ilgums: 3 min

Iestājamies par Ukrainu: pilnā sparā norisinās finansējuma un atbalsta mobilizācija ukraiņiem

Iestājamies par Ukrainu

Divas dienas pirms globālā līdzekļu devēju pasākuma “Iestājamies par Ukrainu”, ko kopīgi organizē Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena un Kanādas premjerministrs Džastins Trudo, pilnā sparā norisinās mobilizācijas un informēšanas centieni, lai nodrošinātu finansējumu un ziedojumus natūrā Ukrainas iedzīvotājiem.

Eiropas Komisija un Kanādas valdība partnerībā ar starptautisko interešu aizstāvības organizāciju Global Citizen aicina valdības, privātuzņēmumus un iedzīvotājus sniegt ieguldījumu šajos globālajos solidaritātes centienos.

Finansējums un cita veida atbalsts, kas tiks piesaistīts 9. aprīlī, tiks novirzīts, lai apmierinātu Ukrainas iekšienē pārvietoto personu un to personu vajadzības, kuras aizbēgušas no valsts pēc Krievijas iebrukuma.

Jo īpaši –

  • 4 miljoniem cilvēku, kuri jau atraduši patvērumu ES, un citiem, kuri varētu ierasties, finansējums tiks izmantots, lai apmierinātu viņu īstermiņa un vidēja termiņa vajadzības ES dalībvalstīs (cita starpā pārtika, mājokļi un medicīniskā aprūpe, izglītība un nodarbinātība);
  • 6,5 miljoniem cilvēku, tostarp 2,5 miljoniem bērnu, kuriem nācās pamest savas mājas, bet kuri palika Ukrainā un tagad ir pārvietoti iekšzemē, finansējums un ziedojumi nodrošinās viņiem vitāli svarīgu humāno vajadzību apmierināšanu.

Apsolījumi tiks paziņoti apaļā galda sanāksmē, ko sasauks Komisijas priekšsēdētāja fon der Leiena un Kanādas premjerministrs Trudo sestdien, 9. aprīlī, plkst. 15.00–16.00 (pēc Centrāleiropas laika). Atzīstot Polijas būtisko lomu to bēgļu atbalstīšanā, kuri bēg no iebrukuma Ukrainā, Varšavā notiks līdzekļu devēju pasākums “Iestājamies par Ukrainu”.

Pasākumā klātienē kopā ar Komisijas priekšsēdētāju piedalīsies Polijas prezidents Andžejs Duda, savukārt Kanādas premjerministrs tajā piedalīsies attālināti.

Ir uzaicināti piedalīties arī bēgļi un vietējo nevalstisko organizāciju pārstāvji, kas strādā pie palīdzības bēgļiem.

 

Kā sniegt ieguldījumu

Valdības un privātuzņēmumi tiek aicināti sazināties ar Eiropas Komisiju, ja tie vēlas sniegt finansiālu ieguldījumu: NEAR-SGUA-UKRAINE-CLEARING-HOUSEatec [dot] europa [dot] eu (NEAR-SGUA-UKRAINE-CLEARING-HOUSE[at]ec[dot]europa[dot]eu)

Eiropas Komisija ir arī izveidojusi sistēmu, lai privātā sektora ziedojumus natūrā novirzītu Ukrainai, Moldovai un kaimiņos esošajām ES dalībvalstīm ar mērķi palīdzēt apmierināt valsts iekšienē pārvietoto personu un to personu vajadzības, kuras ir aizbēgušas no valsts.

Eiropas Komisija koordinēs tādu vitāli svarīgu priekšmetu kā zāļu, vakcīnu, medicīniskā aprīkojuma, telšu, gultu un neatliekamās palīdzības segu liela apjoma ziedojumus natūrā.

Uzņēmumi, kas vēlas veikt ziedojumus natūrā, tiek aicināti sazināties ar Eiropas Komisiju pa e-pastu: ECHO-private-donationsatec [dot] europa [dot] eu (ECHO-private-donations[at]ec[dot]europa[dot]eu)

Visbeidzot, privātpersonas var sniegt finansiālu ieguldījumu, izmantojot oranizācijas Global Citizen's platformu GlobalGiving.

 

Vispārīga informācija

Līdzekļu devēju pasākums “Iestājamies par Ukrainu” noslēgs plašāku sociālo plašsaziņas līdzekļu kampaņu, kuru sadarbībā ar organizāciju Global Citizen sestdien, 26. martā, uzsāka Eiropas Komisija un Kanādas valdība. 

Kampaņa ir atbilde uz Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska aicinājumu sniegt atbalstu. Kampaņas mērķis ir piesaistīt finansējumu un cita veida atbalstu, lai apmierinātu Ukrainas iekšienē pārvietoto personu vajadzības.

Atzīstot Polijas būtisko lomu to bēgļu atbalstīšanā, kuri bēg no iebrukuma Ukrainā, Varšavā notiks līdzekļu devēju pasākums “Iestājamies par Ukrainu”.

Pasākumā klātienē kopā ar Komisijas priekšsēdētāju piedalīsies Polijas prezidents Andžejs Duda, savukārt Kanādas premjerministrs tajā piedalīsies attālināti.

Attālināti piedalīties uzaicināts arī prezidents Zelenskis.

Pašlaik Ukrainā iekšzemē ir pārvietoti 6,5 miljoni cilvēku. Papildus tam Eiropas Savienība uzņem vairāk nekā 4 miljonus bēgļu. Polija uzņem vairāk nekā 2,5 miljonus bēgļu, un tai ir svarīga loma kā humānās palīdzības pārdales centram, uz Ukrainu nosūtot atbalstu no visas Eiropas.

 

Plašāka informācija

Kampaņa “Iestājamies par Ukrainu”

ES atbalsta Ukrainu

Kanādas reakcija uz Krievijas iebrukumu Ukrainā

Atbalsts Ukrainai — Polijas valdības tīmekļa vietne

Sīkāka informācija

Publikācijas datums
2022. gada 7. aprīlis
Autors
Pārstāvniecība Latvijā