Pāriet uz galveno saturu
Eiropas Komisijas logotips
Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā
Paziņojums presei2021. gada 8. novembrisPārstāvniecība LatvijāLasīšanas ilgums: 1 min

Komisijas priekšsēdētājas Urzulas fon der Leienas paziņojums par stāvokli uz Polijas un Baltkrievijas robežas

EU flag

Baltkrievijai ir jābeidz apdraudēt cilvēku dzīvību.

Migrantu instrumentalizēšana politiskiem nolūkiem ir nepieņemama. 

Baltkrievijas iestādēm jāsaprot, ka, ciniski instrumentalizējot migrantus, lai tādi izdarītu spiedienu uz Eiropas Savienību, tām neļaus panākt savus mērķus.

Es runāju ar Polijas premjerministru Mateušu Moravecki, Lietuvas premjerministri Ingrīdu Šimonīti un Latvijas premjerministru Arturu Krišjāni Kariņu, lai tiem apliecinātu ES solidaritāti un pārrunātu pasākumus, kurus ES var īstenot, lai atbalstītu to centienus nolīdzināt šo krīzi.

Es aicinu dalībvalstis beidzot apstiprināt sankciju režīmu, kas attiecināts uz Baltkrievijas iestādēm, kuras ir atbildīgas par šo hibrīduzbrukumu.

Komisijas priekšsēdētājas vietnieks Margaritis Shins, saskaņojot ar Augsto pārstāvi / priekšsēdētājas vietnieku Žuzepu Borelu, nākamajās dienās dosies uz galvenajām izcelsmes un tranzīta valstīm, lai gādātu, ka tās rīkojas un novērš, ka to valstspiederīgie nonāk Baltkrievijas iestāžu izliktajā slazdā.

ES it īpaši vērtēs, kā uzlikt sankcijas, ieskaitot iekļaušanu melnajā sarakstā, tām trešo valstu aviokompānijām, kuras iesaistās cilvēku tirdzniecībā.

Visbeidzot, Komisija kopā ar ANO un tās specializētajām aģentūrām raudzīsies, kā novērst humanitārās krīzes izvēršanos un nodrošināt, ka migranti ar savas valsts iestāžu palīdzību var droši atgriezties savā izcelsmes valstī.

Sīkāka informācija

Publikācijas datums
2021. gada 8. novembris
Autors
Pārstāvniecība Latvijā