Pāriet uz galveno saturu
Eiropas Komisijas logotips
Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā
Paziņojums presei2021. gada 25. novembrisPārstāvniecība LatvijāLasīšanas ilgums: 3 min

Paziņotas 2021. gada ES balvas novatorēm laureātes

EU Prize for Women Innovators

Briselē notikušajā Eiropas Inovācijas padomes samitā Eiropas Komisija paziņoja ieguvējus šā gada ES balvas novatorēm laureātes. ES balva novatorēm pauž atzinību tām talantīgākajām uzņēmējām no visas ES un pamatprogrammas “Apvārsnis Eiropa” asociētajām valstīm, kuras izveidojušas veiksmīgu uzņēmumu un inovāciju ienesušas tirgū. To finansē no pamatprogrammas “Apvārsnis Eiropa” un pārvalda Eiropas Inovācijas padomes un MVU izpildaģentūra (EISMEA).

Starp neatkarīgu ekspertu žūrijas atlasītajām uzvarētājām ir:

  • Merel Boers no Nīderlandes, NICO-LAB — uzņēmuma, kas piedāvā jaunākās tehnoloģijas, lai palīdzētu ārstiem uzlabot neatliekamo medicīnisko palīdzību, – līdzdibinātāja un izpilddirektore;
  • Mathilde Jakobsen no Dānijas, Land – digitālas platformas, kas saīsina un digitalizē pārtikas piegādes ķēdi, nodrošinot vieglu piekļuvi kvalitatīvai pārtikai, – līdzdibinātāja un izpilddirektore;
  • Daphne Haim Langford no Izraēlas, Tarsier Pharma – uzņēmuma, kas izstrādā revolucionārus medicīniskus risinājumus autoimūnu un iekaisuma acu slimību ārstēšanai, – dibinātāja un izpilddirektore.

Katra saņems 100 000 eiro naudas balvu.

Turklāt 2021. gada balva “Jaunais novators”, ko piešķir izcilam novatoram vecumā līdz 30 gadiem, ir piešķirta uzņēmuma Izzy Wheels dibinātājām Ailbhe Keane un Isabel Keane no Īrijas. Viņu uzņēmums rada modernas riteņu uzlikas ratiņkrēsliem. Ailbhe un Isabel Keane saņems naudas balvu 50 000 eiro apmērā.

Priekšsēdētājas izpildvietniece jautājumos par digitālajam laikmetam gatavu Eiropu Margrēte Vestagere uzsvēra: 

Šodien balvu saņem trīs apbrīnojamas sievietes, kuras izmanto tehnoloģijas, lai panāktu pozitīvas pārmaiņas pasaulē, kurā dzīvojam. Tas parāda, cik ļoti inovācija spēj palīdzēt risināt mūsu nākotnes vissamilzušākās problēmas. Tas ir arī spēcīgs signāls, ka tehnoloģiju nozarē mums jāiesaista daudz vairāk sieviešu. Apsveicam uzvarētājas!

Inovācijas, pētniecības, kultūras, izglītības un jaunatnes komisāre Marija Gabriela

Man ir liels gods piešķirt šo balvu šādām izcilām novatorēm. Šā gada uzvarētājas ir cerības, kas palīdzēs mainīt inovāciju un pavērt ceļu lielākam skaitam sieviešu uzņēmēju nākotnē.

Konteksts

Viena no galvenajām Komisijas prioritātēm ir izveidot Savienību, kurā valda līdztiesība un kura veicina dzimumu līdztiesību visās dzīves jomās. Komisija sadarbojas ar dalībvalstīm un pamatprogrammas “Apvārsnis Eiropa” asociētajām valstīm, lai pārvarētu šķēršļus sieviešu uzņēmējdarbībai un palīdzētu Eiropā izveidot taisnīgas, iekļaujošas un plaukstošas inovācijas ekosistēmas.

Pirmo reizi ES balva novatorēm, ar kuru godina uzņēmējas, kuru kontā ir revolucionāras inovācijas, tika izsludināta 2011. gadā. Pasniedzot šo balvu, ES cenšas palielināt informētību par to, ka ir vajadzīgs vairāk sieviešu novatoru, un radīt piemērus sievietēm un meitenēm visā pasaulē.

Sīkāka informācija

EIP ietekmes ziņojums un nozīmīgākie sasniegumi

ES balva novatorēm

Iniciatīva “Sievietes TechEU

Dzimumu līdztiesība pētniecībā un inovācijā

Sīkāka informācija

Publikācijas datums
2021. gada 25. novembris
Autors
Pārstāvniecība Latvijā