Pāriet uz galveno saturu
Eiropas Komisijas logotips
Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā
Raksts par jaunumiem2022. gada 14. februārisPārstāvniecība LatvijāLasīšanas ilgums: 1 min

Piesakiet pasākumus “Eiropas Jūras diena manā valstī 2022”!

Eiropas Jūras dienas konference

2022. gada 19.–20. maijā Ravennā notiks Eiropas Jūras dienas (EJD) konference, savukārt no 2022. gada aprīļa līdz oktobrim visā Eiropā risināsies pasākumi “Eiropas Jūras diena manā valstī 2022”.

“Eiropas Jūras diena manā valstī” ir daļa no okeāna izpratnes un aktīvisma viļņa, kas pēdējos gados ir pieņēmies spēkā. Eiropas Jūras dienas pasākumi kļuvuši arvien populārāki, piesaistot vairāk nekā 25 000 dalībnieku katru gadu. Vietējās aktivitātes ir domātas plašam cilvēku lokam visā Eiropā. Tādas ir, piemēram, pludmales sakopšana, ekskursijas ostās gida pavadībā, mākslas izstādes, darbnīcas, konferences, semināri, izstādes par jūras tēmu, pasākumi, kuru mērķis ir okeāna iepazīšana, ekobraucieni un pastaigas pa teritorijām, kurās ir ievērojams jūras mantojums, ekskursijas ar laivām, jūras muzeju, kuģu, akvāriju, kuģu būvētavu apmeklējumi u. c. Izklaides un spēles aspekts īpaši saista jaunāko paaudzi.

“Eiropas Jūras diena manā valstī 2021” – tie bija 232 virtuāli un, ja  bija iespējams, fiziski un hibrīdpasākumi, kas tika organizēti 25 valstīs (21 ES valstī un 4 valstīs ārpus ES), aptverot visus ES jūras baseinus. Tas ir absolūts rekords Eiropas Jūras dienas vēsturē! 

2022. gads ir Eiropas Jaunatnes gads, tāpēc mēs īpaši gaidām daudzus pasākumus, kuros galvenā uzmanība pievērsta jaunatnei. 

Visi organizatori saņems ilgtspējīgus #EMD In My Country (EJD manā valstī) zīmola piederumus, un viņu pasākumi tiks popularizēti Jūrlietu un zivsaimniecības ģenerāldirektorāta informācijas kanālos. 

Tā kā Covid-19 pandēmija vēl nav beigusies, “Eiropas Jūras diena manā valstī 2022” aptvers fiziskus, virtuālus un hibrīdpasākumus, kas notiks no 2022. gada 1. aprīļa līdz 31. oktobrim.

Vai esat gatavi pieteikt savu pasākumu 2022. gadam? Piesakiet pasākumus “Eiropas Jūras diena manā valstī 2022”, līdz 2022. gada 28. februārim aizpildiet pieteikuma veidlapu un atzīmējiet 2022. gada Eiropas Jūras dienu savā valstī!

Sīkāka informācija

Publikācijas datums
2022. gada 14. februāris
Autors
Pārstāvniecība Latvijā