Globālajā veselības samitā 2021. gada 21. maijā Romā Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena paziņoja, ka Eiropas komanda līdz šā gada beigām valstīm ar zemiem un vidējiem ienākumiem nosūtīs vismaz 100 miljonus devu, izmantojot COVAX – mūsu partneri uzdevumā vakcinēt pasauli.
Eiropas komanda (ES, tās iestādes un visas 27 dalībvalstis) dara visu, lai šo sākotnējo mērķi pārsniegtu, un paredzams, ka līdz šā gada beigām 200 miljoni Covid-19 vakcīnu devu nonāks valstīs, kurām tās visvairāk vajadzīgas.
Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena:
Eiropas komanda uzņemas atbildību palīdzēt visur pasaulē cīņā pret vīrusu. Vakcinācijai ir ļoti svarīga nozīme, tāpēc ir būtiski nodrošināt Covid-19 vakcīnu pieejamību valstīm visā pasaulē. Līdz šā gada beigām valstīm ar zemiem un vidējiem ienākumiem mēs piegādāsim vairāk nekā 200 miljonus Covid-19 vakcīnu devu.
Līdz šā gada beigām vairāk nekā 200 miljoni Covid-19 vakcīnu devu, ko ar COVAX palīdzību ir apņēmusies nodrošināt Eiropas komanda, tiks nogādāti valstīm, kam tās paredzētas.
Līdz šim no mehānisma COVAX 136 valstīm piegādāti 122 miljoni devu.
Vienlaikus Eiropas komanda ir uzsākusi iniciatīvu, kas vērsta uz vakcīnu, zāļu un veselības aprūpes tehnoloģiju ražošanu un pieejamību Āfrikā.
Šī iniciatīva ar 1 miljardu eiro no ES budžeta un Eiropas attīstības finansēšanas iestādēm, piemēram, Eiropas Investīciju bankas, palīdzēs radīt piemērotus apstākļus Āfrikā vakcīnu ražošanai uz vietas.
- jūlijā Eiropas komanda līdz ar citiem atbalsta pasākumiem piekrita atbalstīt lielas investīcijas vakcīnu ražošanai Pastēra institūtā Dakārā. Jaunā ražotne samazinās Āfrikas kontinenta atkarību no vakcīnu importa (patlaban 99 % vakcīnu tiek importētas) un uzlabos tā turpmāko noturību pret pandēmijām.
Konteksts
Globālajā reaģēšanā uz koronavīrusu un ACT-Accelerator (pasaules mehānisms piekļuvei Covid-19 vakcīnām, diagnostikai un ārstēšanai) izveidē ES ir bijusi virzītājspēks.
Tā kā vairumam valstu ar zemiem un vidējiem ienākumiem ir vajadzīgs laiks un investīcijas savas ražošanas jaudas izveidē, vislabākā un visātrākā reaģēšana būs dalīties ar vakcīnu krājumiem.
Globālo veselības samitu, kas notika 2021. gada 21. maijā, sasauca priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena un Itālijas premjerministrs Mario Dragi. Šis ir pirmais G20 samits, kas veltīts veselībai, un tas iezīmē jaunu sākumu pasaules veselības politikā.
Pasaules līderi apņēmās veicināt daudzpusējas attiecības, globālu sadarbību veselības jomā un palielināt vakcīnu ražošanas jaudu visā pasaulē, lai šāda pandēmija vairs nekad neatkārtotos.
Plašāka informācija
Sīkāka informācija
- Publikācijas datums
- 2021. gada 22. jūlijs