Pāriet uz galveno saturu
Eiropas Komisijas logotips
Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā
Raksts par jaunumiem2021. gada 10. martsLasīšanas ilgums: 2 min

Komisija atbalsta dalībvalstis koronavīrusa kritisko perēkļu kliedēšanā, šomēnes piedāvājot vēl četrus miljonus BioNTech-Pfizer vakcīnas devu

Eiropas Komisija ar BioNTech/Pfizer ir noslēgusi līgumu vēl par četriem miljoniem Covid-19 vakcīnas devu, kas dalībvalstīm tiks piegādātas nākamajās divās nedēļās, lai tās spētu kliedēt koronavīrusa kritiskos perēkļus un sekmētu brīvu pārvietošanos pāri robežām.

Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena“Lai tiktu galā ar agresīviem vīrusa variantiem un uzlabotu situāciju kritiskajos perēkļos, jārīkojas strauji un izlēmīgi. Ar prieku šodien paziņoju, ka ir noslēgts līgums ar BioNTech-Pfizer, kas dalībvalstīm līdz marta beigām piedāvās kopā četrus miljonus vakcīnas devu papildus plānotajām devu piegādēm. Tādējādi dalībvalstis spēs ierobežot jaunu variantu izplatību. Šīs devas mērķtiecīgi izmantojot vietās, kur tās visvairāk nepieciešamas, it īpaši pierobežu rajonos, būs arī vieglāk nodrošināt vai atjaunot preču brīvu apriti un cilvēku brīvu pārvietošanos. Tas ir svarīgi, lai varētu funkcionēt veselības aprūpes sistēmas un vienotais tirgus.”

Komisija cieši seko līdzi epidemioloģiskās situācijas attīstībai dalībvalstīs. Lai arī nāves gadījumu skaits Eiropas Savienībā patlaban ir samazinājies, pateicoties veco ļaužu un visneaizsargātāko cilvēku vakcinācijai, Komisiju uztrauc tas, ka Eiropas Savienībā ir attīstījušies vairāki Covid-19 perēkļi. Tam par galveno iemeslu ir jaunu, lipīgāku variantu izplatīšanās. BioNTech-Pfizer vakcīna ir izrādījusies ārkārtīgi efektīva pret visiem pašlaik zināmajiem Covid-19 vīrusa variantiem. Pēdējās nedēļās ir strauji palielinājies inficēto un hospitalizēto personu skaits ne tikai tādos reģionos kā Tirole Austrijā, Nica un Mozele Francijā, Bolcāno Itālijā un dažas Bavārijas un Saksijas daļas Vācijā, bet arī daudzās citās dalībvalstīs, kā rezultātā dalībvalstis noteica stingrākus pasākumus un atsevišķos gadījumos pat jaunas robežkontroles.

Lai dalībvalstīm šajā situācijā palīdzētu, Komisija ar BioNTech-Pfizer ir pārrunājusi iespēju dalībvalstīm pasūtīt vakcīnas papildu devas. Vakcīnas devu piegādes martā ir pastiprinājušās tāpēc, ka Eiropā līdz februāra vidum izdevās paplašināt ražošanas jaudu.

Dalībvalstīm piedāvās iegādāties pavisam četrus miljonus devu atbilstoši to iedzīvotāju kopskaitam. Visas šīs devas tiks piegādātas līdz marta beigām. Tās būs papildus plānotajām piegādēm, par kurām dalībvalstis un BioNTech-Pfizer vienojušies patlaban.

Sīkāka informācija

Publikācijas datums
2021. gada 10. marts