Pāriet uz galveno saturu
Eiropas Komisijas logotips
Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā
Raksts par jaunumiem2021. gada 9. jūnijsLasīšanas ilgums: 2 min

Konferences par Eiropas nākotni sarunu cikla atklāšana "Nākotne ir Tavās rokās"

Konference par Eiropas nākotni ir Eiropas Savienības institūciju - Eiropas Savienības Padomes, Eiropas Parlamenta un Eiropas Komisijas - iniciatīva, lai uzklausītu iedzīvotājus un to ieteikumus pārvērstu reālos Eiropas Savienības darba uzlabojumos. Konference tika atklāta 9. maijā, Eiropas dienā, un līdz šim jau vairāk nekā 16 000 eiropiešu ir nākuši klajā ar idejām Konferences digitālajā platformā un rīko pasākumus Eiropas nākotnes apspriešanai.

Piektdien, 2021. gada 11. jūnijā, plkst. 10.00 tiks atklāts Konferences par Eiropas nākotni sarunu cikls Latvijā, ko rīko Eiropas Parlamenta birojs un Eiropas Komisijas pārstāvniecība sadarbībā ar Eiropas Kustību Latvijā. Pasākumā piedalīsies Konferences rīkotāji, daļa no nominētajiem un apstiprinātajiem Konferences plenārsēdes dalībniekiem un Latvijas pilsoniskās sabiedrības pārstāvji. Ciklā plānotas četras sarunas, nākamā - vasaras beigās. Atklāšanas pasākums notiks tiešsaistē un to varēs vērot Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā un Eiropas Parlamenta biroja Facebook vietnēs, kā arī www.esmaja.lv .

Pasākumu atklās Marta Rībele (Eiropas Parlamenta biroja Latvijā vadītāja) un Zane Petre (Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja). Pasākuma dalībniekus uzrunās Krišjānis Kariņš (Ministru prezidents), Valdis Dombrovskis (Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietnieks, atbildīgs par ekonomiku, arī ES tirdzniecības komisārs), un abi Eiropas Parlamenta politisko grupu nominētie deputāti plenārsēdē no Latvijas - Nils Ušakovs un Dace Melbārde. Pilsoniskās sabiedrības domas diskusijā izteiks Inese Vaivare (Latvijas Platformas attīstības sadarbībai direktore un #ViegliPalīdzēt koordinatore), Agnija Jansone (Latvijas Skautu un gaidu centrālās organizācijas valdes priekšsēdētāja), Ivars Balodis (Invalīdu un viņu draugu biedrības “Apeirons” valdes priekšsēdētājs) un Aigars Rostovskis (Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras padomes priekšsēdētājs). Idejas Eiropas nākotnei pasākumā aicināts izteikt ikviens interesents - tās ar Konferences platformas starpniecību nonāks apspriešanā plenārsēdē.

Pasākuma noslēgumā Konferences plenārsēdes dalībnieki komentēs izteikto ideju tālāko virzību. Ar saviem secinājumiem dalīsies viena no Latvijas Saeimas apstiprinātajiem pārstāvjiem plenārsēdē Vita Anda Tērauda (Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja), Eiropas Parlamenta deputāti Nils Ušakovs un Dace Melbārde un viena no Latvijas valdības apstiprinātajiem pārstāvjiem plenārsēdē Zanda Kalniņa-Lukaševica (Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre).

Konferences par Eiropas nākotni tēmas: klimata pārmaiņas un vide; veselība; spēcīgāka ekonomika, sociālais taisnīgums un nodarbinātība; ES pasaulē; vērtības un tiesības, tiesiskums, drošība; digitālā pārveide; Eiropas demokrātija; migrācija; izglītība, kultūra, jaunatne un sports.

Ikviens ir aicināts piedalīties Konferencē, iesniedzot savas idejas, rīkojot vai piedaloties Konferences par Eiropas nākotni pasākumos visā Latvijā, izmantojot Konferences daudzvalodu digitālo platformu https://futureu.europa.eu/. Konferences par Eiropas nākotni struktūra.

Plašāka informācija par pasākumu: Liene Valdmane, Eiropas Kustība Latvijā Tālr. 22144144 Liene [dot] valdmaneatgmail [dot] com (Liene[dot]valdmane[at]gmail[dot]com )

Sīkāka informācija

Publikācijas datums
2021. gada 9. jūnijs