Pāriet uz galveno saturu
Eiropas Komisijas logotips
Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā

"Atpakaļ uz skolu/ Atpakaļ uz universitāti"

Šogad atzīmējam 20. gadadienu kopš Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā. Ņemot vērā šo nozīmīgo faktu, kā arī dalībnieku lielo interesi, 2024. gadā akcija notiks gan pavasarī, gan rudenī.

AUS 2024

Viens no Eiropas Savienības mērķiem ir zinošas, kritiski domājošas, demokrātiskās vērtībās balstītas sabiedrības stiprināšana. Šo mērķi mēs varam sasniegt tikai kopā, daloties savās zināšanās, pieredzē, mācoties vienam no otra, tāpēc ik gadu aicinām izglītības iestādes un dažādu jomu ekspertus iesaistīties akcijā „Atpakaļ uz skolu/ Atpakaļ uz universitāti 2024”. Šogad akcija notiek jau sešpadsmito gadu. Akcijas laikā iepriekšējos gados uz skolām un universitātēm ir devušies vairāk nekā 1000 eksperti, stāstot gan par Eiropas Savienības aktualitātēm dažādās jomās, gan ļaujot izzināt daudzveidīgas profesijas un prasmes, tā iedvesmojot bērnus un jauniešus profesijas izvēlei, ļaujot plašāk iepazīt Latviju, Eiropu un pasauli.

Šogad eksperti dosies uz skolām konkrētu mācību stundu un lekciju kursu ietvaros, tā ar savas jomas ekspertīzi bagātinot mācību procesu. Kurš gan ekonomikas stundās skolēniem var labāk pastāstīt par jaunuzņēmuma izveidi kā ekonomists vai uzņēmuma vadītājs? Kurš sociālajās zinībās ar piemēru palīdzību vislabāk spēs raksturot līdzdalības nozīmi, ja ne aktīvs NVO vadītājs? Kurš bioloģijā vispusīgi izskaidros Eiropas Savienības Zaļo kursu, ja ne eksperts, kas līdzdarbojas tā ieviešanā?

Zinoši un pieredzējuši eksperti strādā gan Eiropas Savienības (ES) institūcijās, gan valsts un pašvaldības iestādēs, gan nevalstiskajā un privātajā sektorā. Aicinām ikvienu ekspertu, savas nozares speciālistu un profesionāli vērt izglītības iestādes durvis un tikties ar skolēniem vai studentiem. Skolēni vienlaikus apgūst vairākus mācību priekšmetus, mēs, pieaugušie, visbiežāk savā ikdienas darbā fokusējamies uz vienu jomu. Uzklausīsim skolēnu jautājumus, skaidrosim, kļūsim par atbalstu skolotājiem un Latvijas izglītības telpai kopumā, palīdzot izaugt zinātkāriem un zinošiem eiropiešiem!

Pieteikšanās

Eksperti akcijai „Atpakaļ uz skolu/ Atpakaļ uz universitāti 2024” aicināti pieteikties, aizpildot tiešsaistes anketu vai rakstot uz e-pastu atpakaluzskoluatesmaja [dot] lv (atpakaluzskolu[at]esmaja[dot]lv).

Eksperti var izvēlēties vai apmeklēt kādu no izglītības iestādēm, kas pieteikusies dalībai akcijā, vai viesoties savā bijušajā skolā, vai arī apmeklēt jebkuru citu Latvijas izglītības iestādi.

 

Izglītības iestāžu pieteikšanās noslēgusies 8. martā!

 

Papildus informācijai:

Tel. +371 22144144,

E-pasts: atpakaluzskoluatesmaja [dot] lv (atpakaluzskolu[at]esmaja[dot]lv)

Aicinām ekspertus un izglītības iestādes publicēt ziņas par dalību akcijā sociālajos medijos, izmantojot tēmturus #ESuzSkolu, #Back2School, #Back2University. Zemāk atradīsiet attēlus, kas noderēs komunikācijā!

2024. GADA 12. MARTS
Sociālo mediju attēli

 

Saistītās ziņas