Kā atšķirt patiesību no meliem pasaulē, kur dezinformācija ir ikdienas sastāvdaļa? Tā ir tīši sagrozītas informācijas pasniegšana, taču bieži vien šis jēdziens tiek lietots nevietā, jo esam pavirši savā izteiksmes veidā. Dezinformācijas naratīvi tiek apzināti kultivēti un izplatīti pāri valstu un Eiropas Savienības robežām. Tie veļas pāri dažādām sabiedrības grupām, maldinot par notiekošajiem procesiem, novēršot uzmanību, liekot apšaubīt demokrātiju, vēlēšanas, cilvēktiesības un brīvības. Sabiedrības polarizācija, kritiskās domāšanas un mediju lasītprasmes trūkums, pieejamās informācijas apjoms un intensitāte, kā arī tehnoloģiju straujā attīstība mūs padara par dezinformācijas izplatītāju viegliem mērķiem. Troļļu fermām un botiem nu pievienojušies dziļviltojumi, mehāniski radīti paziņojumi un vēstījumi, un savu uzvaras gājienu sācis mākslīgais intelekts.
Diskusijas dalībnieki:
🎙️ Rihards Bambals - Valsts kancelejas Stratēģiskās komunikācijas koordinācijas departamenta vadītājs,
🎙️ Andris Kužnieks - Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītājas vietnieks,
🎙️ Evita Puriņa - žurnāliste, "Re:Check" redaktore,
🎙️ Jānis Buholcs - pētnieks Vidzemes Augstskolā un BECID projekta pārstāvis.
Diskusijas moderators:
🎙️ Mārtiņš Hiršs - politikas doktors, „SkeptiCafe” vadītājs, dezinformācijas pētnieks, līdzautors "Rokasgrāmata pret dezinformāciju: atpazīt un pretoties".
Pievienojies mums sarunu festivālā LAMPA, Cēsīs, un iesaisties diskusijā par dezinformāciju un tās ietekmi uz sabiedrību.
- dezinformācija | demokrātija
- sestdiena, 2024. gada 6. jūlijs, 12.00 - 13.00 (EEST)
Praktiska informācija
- Kad
- sestdiena, 2024. gada 6. jūlijs, 12.00 - 13.00 (EEST)
- Atslēgvārdi
- latviešu valoda