Pāriet uz galveno saturu
Eiropas Komisijas logotips
Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā
Paziņojums presei2022. gada 4. augustsPārstāvniecība LatvijāLasīšanas ilgums: 2 min

Jauniešu festivāls “KOPUMS”: uzzini par ES piedāvātajām iespējām

Festivāls KOPUMS

Eiropas Jaunatnes gada Latvijā centrālais notikums – jauniešu festivāls “KOPUMS” norisināsies no 12. līdz 13. augustam Jūrmalā, Dzintaru Mežaparkā, kur, atzīmējot Starptautisko Jaunatnes dienu, tiksies jaunieši no visas Latvijas, lai smeltos iedvesmu, zināšanas, pieredzi un uzzinātu, kura būs Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2023. gadā.

Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā (EK pārstāvniecība) un Eiropas Savienības māja (ES māja) 12. augusta festivāla programmu papildinās ar dažādām aktivitātēm “iESpēju platforma” teltī, kas atradīsies Nevalstisko organizāciju zonā.

“iESpēju platforma” programma:

10.00–19.00 kļūsti par POP UP izstādes “LĪDZ-DA-LĪ-BA” mākslinieku, veidojot vērienīgāko jauniešu POP UP izstādi Latvijas vēsturē. Nes savu eksponātu, izveido tā aprakstu un uzņem momentfoto ar INSTAX foto kameru.

10.00–19.00 aprites ekonomikas spēle RITenis. Kas ir aprites ekonomika un kā domāt ilgtermiņā? Iesaisties aprites ekonomikā – esi Aprites guru, nevis PĀRTĒRenis.

12.00–18.00 dinamiska kustību un erudīcijas spēle kopā ar grupas "Audiokvartāls" mūziķiem Māri Skrodi un Ivaru Ozoliņu. Uzzināsim daudz jauna un atkārtosim zināmo par dažādām jauniešu programmām un projektiem, kas palīdz gan iepazīt Eiropu, gan kļūt par aktīvu, zinošu un zinātkāru Eiropas pilsoni.

12.30–18.30 tikšanās ar Daini Rudeni (Rudens Stencil) – ielu mākslinieku, kurš radījis lielformāta ielu gleznojumus ne tikai Latvijā, bet arī citviet Eiropā. Kopā ar Daini radīsim mākslu uz auduma maisiņiem.

Eiropas Jaunatnes gada ietvaros EK pārstāvniecība Latvijā jauniešus iesaista diskusijās, aicina piedalīties konkursos un spēlēs, paust savu viedokli un iesaistīties pilsoniski aktīvas sabiedrības veidošanā. Lai palīdzētu apzināties iespējas, ko jauniešiem sniedz ES, Rīgā, Bastejkalna parkā izveidota tikšanās vieta “iESpēju platforma”, kur ikviens var uzzināt vairāk par ES finansētajām programmām. Šobrīd norisinās kampaņa „Acis vaļā”, kurā ikviens aicināts dalīties ar gūto pieredzi ES projektos, iedvesmojot citus. Plašāka informācija pieejama šeit.

Jauniešu festivālu “KOPUMS” rīko Latvijas Jaunatnes padome, Izglītības un zinātnes ministrija, Jūrmalas valstspilsētas pašvaldība un Jūrmalas Jaunatnes iniciatīvu centrs Eiropas Jaunatnes gada ietvaros sadarbībā ar EK pārstāvniecību, biedrību “Eiropas kustība Latvijā” un citiem sadarbības partneriem. Festivāla aktualitātēm var sekot līdzi www.esmaja.lvhttps://www.instagram.com/festivals.kopums/ un platformā Facebook pasākumu sadaļā šeit.

 

Konteksts

Eiropas Komisija 2022. gadu pasludinājusi par Eiropas Jaunatnes gadu, vēršot uzmanību jauniešu iespējām ietekmēt Eiropas nākotni. Eiropas Jaunatnes gads aicina domāt par jauniešu nākotni, jauniešu lomu un aktīvu līdzdalību Eiropas kopējās labklājības un ilgtspējas veidošanā, sniedzot jauniešiem iespējas zaļākai, digitālākai un iekļaujošākai nākotnei.

Sīkāka informācija

Publikācijas datums
2022. gada 4. augusts
Autors
Pārstāvniecība Latvijā