Pāriet uz galveno saturu
Eiropas Komisijas logotips
Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā
Raksts par jaunumiem2021. gada 29. septembrisLasīšanas ilgums: 2 min

Oktobrī iedzīvotājus aicina turpināt ilgtspējīgas mobilitātes aktivitātes

Eiropas Klimata pakts

Autors: Renāte Malnača, SIA Vides eksperti

Oktobrī Eiropas mēroga iniciatīva “Klimata pakts” turpina akcentēt Eiropas iedzīvotāju ikdienas paradumos ilgtspējīgas mobilitātes principus, kas tika aizsākti Eiropas Mobilitātes nedēļā, tādēļ jebkurš Latvijas iedzīvotājs šajā laikā tiek aicināts izmantot transportlīdzekļus ar zemāku oglekļa emisiju, piemēram, vilcienu vai velosipēdu. Šāda Latvijas iedzīvotāju iesaiste veicinās ilgtspēju un klimata neitralitātes saglabāšanu.

Transports rada ceturto daļu no Eiropas Savienības (ES) siltumnīcefekta gāzu emisijām, tādēļ tas ietekmē ne tikai mūsu planētu, bet arī ikdienas dzīves kvalitāti. Autotransports ir galvenais gaisa piesārņojuma avots pilsētās, un tas rada vairāk nekā 70% no transporta kopējām emisijām. Šī iemesla dēļ septembrī un oktobrī “Klimata pakta” uzmanības centrā ir ilgtspējīga mobilitāte. Mobilitātes kampaņas mērķis ir parādīt, ka “Klimata pakta” iniciatīvas atbalstīšana ir kļuvusi jau par masu kustību, kas notiek visā Eiropā gan iedzīvotāju, gan uzņēmēju, gan pilsētu līmenī, savukārt veidi, kā tas tiek īstenots, ir ārkārtīgi dažādi, apliecinot, ka ar pavisam nelielām un vienkāršām rīcības izmaiņām ikdienā varam veidot pozitīvu ietekmi uz klimatu.

Dabas aizsardzības aktīvists un Pasaules Dabas fonda valdes priekšsēdētājs Uģis Rotbergs norāda:

Jebkurš, kas apņemas klimata un vides labā iesaistīties un darīt, var kļūt par iniciatīvas vēstnieku – vienalga, vai tas ir uzņēmējs, kāda organizācija vai vienkāršs dabas draugs. Tas mūsdienās vairs nav nekas ekskluzīvs, jo ikkatram ir iespēja ietekmēt vidi sev apkārt un mainīt savus paradumus. Iedzīvotāji var veikt dažādas aktivitātes, lai nacionālā līmenī iestātos par klimata un vides jautājumiem. Galvenais ir sākt darīt!

Iedzīvotāji un organizācijas tiek aicināti ikdienā pielietot kādu no sešiem vienkāršiem ilgtspējīgas mobilitātes veidiem: mazāk pārvietoties ar lidmašīnām; vairāk braukt ar velosipēdiem vai iet kājām; izmantot elektromobiļus; pārvietoties ar vilcienu vai citu sabiedrisko transportu.

Lai mudinātu iesaistīties arī citus, Klimata pakta kustības dalībnieki aicina – parādiet, ko paveicāt, atspoguļojot to savos sociālajos tīklos! Ar mobilo telefonu nofilmējiet interesantu video, kā pārvietojaties ilgtspējīgas mobilitātes ietvaros, un ievietojiet šo video vietnē Instagram. Ievietojot video, nepieciešams norādīt savu apņemšanos, atzīmējot “Klimata pakta” Instagram kontu @ourplanet_eu un pievienot mirkļbirku #ClimatePactMovement. Citās valstīs iedzīvotāji aktīvi veido šādus video, dalās tajos ar saviem sekotājiem un ir iedvesmas avots citiem, popularizējot ilgtspējīgu mobilitāti un parādot piederību šai kustībai.

Lai veidotu vienotu izpratni par “Klimata pakta” būtību un ilgtspējīgu mobilitāti, ir sagatavoti paraugi, kurus var izmantot, lai publiskotu savas apņemšanās sociālajos medijos. Šī materiālu rīkkopa ir sagatavota angļu valodā, un to var apskatīt Eiropas Savienības vietnē. Tā sastāv no lietošanai gatavām sociālo mediju ziņām, vizualizācijām, dažādiem informatīviem materiāliem un idejām par ilgtspējīgu mobilitāti savā pilsētā.

Sīkāka informācija

Publikācijas datums
2021. gada 29. septembris

Kontaktinformācija

Renāte Malnača

Nosaukums
Renāte Malnača
Organizācija
SIA Vides eksperti
E-pasts
renateatvideseksperti [dot] lv
Tālruņa numurs
+37127817042