Pāriet uz galveno saturu
Eiropas Komisijas logotips
Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā
Paziņojums presei2024. gada 5. martsPārstāvniecība LatvijāLasīšanas ilgums: 2 min

Veiksmīgi īstenotā programma “Erasmus jaunajiem uzņēmējiem”: atbalsts uzņēmējdarbībai jau 15 gadus

Jaunieši

Eiropas Komisija ar lepnumu atzīmē programmas “Erasmus jaunajiem uzņēmējiem” 15. gadadienu. Nozīmīgā iniciatīva ir izveidota, lai atbalstītu jaunos uzņēmējus visā Eiropā. Šī programma sekmē starptautisko sadarbību, sniedz iespēju pilnveidot uzņēmējdarbības prasmes un veicina inovāciju.

Jaunajiem un topošajiem uzņēmējiem tā ir unikāla iespēja iesaistīties starptautiskā pieredzes apmaiņā, kas ļauj inovatīvas idejas pārvērst realitātē. Programma palīdz ne vien pārvarēt sākotnējos šķēršļus saistībā ar uzņēmuma dibināšanu un vadīšanu, bet arī starptautiskā mērogā attīstīt mazo un vidējo uzņēmumu (MVU) darbību un uzņēmējdarbības partnerības. Vienu līdz sešus mēnešus mācoties no programmā iesaistītiem pieredzējušiem uzņēmējiem citās valstīs, dalībnieki gūst ārkārtīgi vērtīgu pieredzi, ko sniedz apmācība darbavietā, un attīsta savas uzņēmējdarbības prasmes. ES sniedz finansiālu atbalstu, kas palīdz segt ceļa un uzturēšanās izdevumus.

Pieredzējušie uzņēmēji, kuri savu darbību veic valstī, kurā notiek apmācības, gūst labumu no jaunām perspektīvām, ko sniedz motivēti jaunie uzņēmēji, un no viņu prasmēm. Šāda veida sadarbība paver iespējas iepazīties ar inovatīvām idejām, kas var sekmēt viņu uzņēmējdarbības attīstību, izvērst darbību starptautiskā mērogā, nodrošināt piekļuvi jauniem tirgiem un izveidot jaunas partnerības, kā arī uzlabot konkurētspēju.

Līdz šim programmā ir noorganizēti gandrīz 12 000 uzņēmumu apmaiņas braucieni vairāk nekā 45 valstīs. 2023. gadā tika saņemts vēl neredzēti liels skaits pieteikumu (vairāk nekā 5000), kas apliecina programmas ievērojamos panākumus. Programma “Erasmus jaunajiem uzņēmējiem” ir augsti novērtēta – 98 % jauno uzņēmēju to iesaka citiem un 92 % dalībnieku uztur kontaktu arī pēc apmaiņas braucieniem.

Programmu palīdz īstenot dažādas starpniekorganizācijas visā Eiropā.

Eiropas Komisija ir apņēmusies arī turpmāk stiprināt programmu “Erasmus jaunajiem uzņēmējiem”, nodrošinot, ka tā joprojām atbalsta jaunos uzņēmējus un sekmē noturīgu un inovatīvu Eiropas uzņēmējdarbības ekosistēmu. Gan jaunie un mērķtiecīgie uzņēmēji, gan pieredzējušie uzņēmumu īpašnieki ir aicināti pievienoties šai plaukstošajai kopienai un kļūt par daļu no šī Eiropas veiksmes stāsta.

Lai uzzinātu vairāk par to, kā pieteikties vai piedalīties, apmeklējiet “Erasmus jaunajiem uzņēmējiem” tīmekļvietni www.erasmus-entrepreneurs.eu.

Erasmus jaunajiem uznemejiem 15

 

Sīkāka informācija

Publikācijas datums
2024. gada 5. marts
Autors
Pārstāvniecība Latvijā